ImprezyNa czasieNajnowszePodróże

Ferie zimowe w Polsce czy za granicą?

Ferie to czas zimowego wypoczynku dla nas wszystkich. Może nie trwają tak długo, jak wakacje jednak każdy z nas wie, że wakacje istnieją tak naprawdę tylko w umysłach dzieci jako okres, kiedy nie muszą iść do szkoły. Toteż zasadniczą różnicą między wakacjami letnimi a feriami zimowymi jest pora roku, w jakiej się odbywają. Co za tym idzie, różnią się też rodzaje wypoczynku dostępne w tych okresach.

 

Ferie w Polsce czy za granicą?

Jak wiemy, ostatnimi czasy bywa różnie z warunkami pogodowymi w naszym kraju podczas kalendarzowej zimy, jednak jedno pozostaje niezmienne. Stoki narciarskie w Sudetach, jak i w Tatrach są gotowe na przyjęcie wielbicieli zimowych sportów, nawet jeśli muszą odrobinkę „pomóc” naturze. W naszym kraju możemy znaleźć wiele miejsc, w których znajdują się świetne stoki narciarskie jak np. te w Karpaczu, czy Białce Tatrzańskiej. Do tego miejsca dla narciarzy nie znajdują się tylko na południu Polski, ale np. w Koszałkowie na Kaszubach.

Dzięki specyficznym uwarunkowaniom klimatycznych możemy sobie pozwolić na zjeżdżanie na nartach niemalże w całym kraju. Wszystkie miejsca zapewniające nam nocleg w takich regionach, starają się zachęcić klientów do przybycia, zapewniając przy tym dodatkowe rozrywki na czas pobytu. Są to różnego rodzaje imprezy, organizacja kuligów, ferii zimowych dla całych rodzin, uzdrowiska zapraszają do swoich saun i wód termalnych.

Do tego w kraju mamy wielu wielbicieli zimnej wody, tzw. „morsów”, którzy decydują się na wyjazd nad jeziora oraz zalewy nawet w okresie zimowym. W okresie tym odbywa się także wiele imprez sportów zimowych, na które możemy się wybrać.

Sytuacja ma się podobnie w Europie. Wszystkie najważniejsze kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie w okresie zimowym, zapewniając miejscowym sprzedawcom niesamowite zyski. Do tego większość z nich jest możliwie lepiej przygotowana dla narciarzy, jednakże, jak to mówią, cena rośnie proporcjonalnie do jakości usługi. Sytuacja jest taka sama dla wszystkich zimowych kurortów na całym świecie. Jest to też niesamowita okazja dla każdego, aby zobaczyć szczyty gór takich jak Mont Blanc w Alpach Zachodnich, w okresie, kiedy jest on najbardziej ośnieżony i imponujący.

 

Ferie zimowe…. bez zimy?

Dla tych z nas którzy uważają okres zimowy za najgorszy czas w roku, rozwiązaniem mogą być kraje, w których zima nie jest tak dotkliwa, co więcej, można powiedzieć, że lato jest tam na okrągło. Do krajów takich zaliczyć można między innymi Tunezję. Oczywiście kraje te oferują różnego rodzaje zniżki oraz bogatą ofertę atrakcji turystycznych dla każdego. To samo tyczy się biur podróży zachęcających do takich wyjazdów.

 

Więc, co lepsze?

Co lepsze? Wybór jest tylko i wyłącznie kwestią preferencji każdego z nas. Może zdecydujesz się czytelniku, aby pozostać w kraju, wybrać się na stok, który być może znasz, może spróbujesz czegoś nowego. Tak naprawdę czynnikiem za wyjazdem za granicę może być jakość i przygotowanie poszczególnych kurortów, jednakże ceny są zazwyczaj niesamowicie wysokie w tym okresie, co odstrasza wielu klientów z Polski. Jeśli jednak wybierzemy ferie jako okres przygotowawczy przed latem, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie spędzenie ich w cieplejszych krajach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *