ImprezyNa czasieNajnowszePodróżeRozrywkaWyróżnione

Majówka 2019, gdzie warto się wybrać?

Majówka w tym roku zaczyna się już 1 Maja, więc już coraz bliżej. Warto już teraz zacząć planować swój odpoczynek na ten okres, aby nie zostać bez pomysłu na swój wolny czas. Atrakcję powinniśmy dobierać na podstawie naszych własnych preferencji. Warto też zabrać ze sobą ludzi, z którymi zawsze potrafimy się dogadać i świetnie bawić. Oto kilka propozycji dla tych, którzy już teraz szukają miejsca, które będzie im najbardziej pasować.

 

Wyspa wolin

Wyspa Wolin

Wyspa znajdująca się na północy Polski, atrakcyjna pod kątem turystycznym i krajobrazowym. Zachęcające do wyboru tego miejsca na wypoczynek jest Bałtyk, zwierzęta żyjące w tym terenie i przede wszystkim klify. Ciągnące się przez 15 km najwyższe polskie wybrzeże klifowe to główna atrakcja tamtejszego obszaru o specyficznym klimacie. Jeśli zwiedzanie to nie jedyne co chcemy robić podczas wypoczynku, to również znajdziemy coś dla siebie. Liczne puby, kluby i inne atrakcje miejskie na pewno umilą nam pobyt.

 

Polskie góry

Polskie góry – klasyk sam w sobie

Miłośnicy górskiej wspinaczki mają do dyspozycji szeroki wyborów wśród naszych polskich szczytów. Kuszące są zarówno ostre szczyty Tatr, jak i łagodne bieszczadzkie zbocza. Nie można również odmówić piękna pienińskim wąwozom. Wybór utrudniają również Karkonosze, o których zdobyciu marzy każdy, kto kiedykolwiek je zobaczył. O tym, w które góry wyjedziemy, musimy zadecydować sami, na podstawie innych miejsc i atrakcji, jakie niosą za sobą poszczególne obszary górskie. Tatry to Zakopane, które uznawane jest za stolicę polskich gór i najwyższe szczyty górskie w Polsce, czyli Rysy. Bieszczady to piękne szlaki krajobrazowe, szczególnie atrakcyjne wiosną i jesienią. Za Pieninami przemawia niewątpliwie spływ Dunajcem oraz Trzy Korony — wyjątkowy punkt widokowy w Pieninach. Z kolei Karkonosze to wyjątkowe zamki średniowieczne, jak zamek Książ czy Czocha, a także Śnieżne Kamienie i liczne wodospady.

 

Jaskinia w Polsce

Wyjątkowe jaskinie w Polsce

Dla tych, którzy zamiast na powierzchni, chcą się zapaść pod ziemię również mamy kilka propozycji. Jaskinia raj w górach Świętokrzyskich zapewnia widoki, których nigdy nie uda się zapomnieć. Liczne stalaktyty, stalagmity i stalagnaty tworzą magiczne i niepowtarzalne miejsce. Jeśli owa jaskinia nie przypada nam do gustu, to zawsze jest dostępna alternatywa np. Kopalnia Wieliczka. Nie jest to naturalna jaskinia, a kopalnia, ale nie zmienia to faktu, że warto ją odwiedzić. Sam fakt, że kopalnia ta została uznana za jeden z siedmiu cudów Polski, powinien zachęcać do zwiedzenia tej pokaźnych rozmiarów kopalni.

 

Polskie jeziora

Jeziora

Jeśli zamiast lądu, bardziej interesuje nas woda, a morze już nam się przejadło, to warto zainteresować się polskimi jeziorami, a szczególnie Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie znajduje się największe jezioro w Polsce, czyli Śniardwy. Jeziorka Rudawy janowickiej z kolei to prawdziwy cud natury i nie lada atrakcja wizualna. Występują tam 4 różnokolorowe jeziorka o barwach żółtej, zielonej, błękitnej i purpurowej. To niepowtarzalne zjawisko, jest warte zobaczenia przez każdego, nawet nieinteresującego się jeziorami turystę. Jeśli nie odpowiada nam mały rozmiar owych jeziorek, to proponuje rozważenie wyjazdu nad jezioro Solińskie. Piękne, ogromne sztuczne jezioro z największą w Polsce zaporą, pełne atrakcji turystycznych, to nie lada gratka dla każdego wczasowicza.

Polskie wydmy

Wydmy – Polska Sahara

Alternatywą dla pozostałych opcji, jest tzw. polska Sahara. Wydmy znajdujące się w okolicach Łeby, to jedyne takie zjawisko w całej Polsce. To idealna opcja dla każdego, kto chce poczuć się jak na pustyni, bez opuszczania granic państwa. Rozległe, piaskowe wydmy to widok zapierający dech w piersiach. Najwyższa wydma — Łącka Góra mierzy, aż 40 metrów, a po wejściu na nią możemy ujrzeć piękną panoramę, na otaczające nas wydmy.

 

Grillowanie na działce

Spędzanie majówki na działce

Dla tych, którzy nie mają czasu, albo po prostu chęci na wyjazdy i zwiedzanie, wspaniałym zamiennikiem jest impreza na działce. Wspólnie spędzony czas z przyjaciółmi lub rodziną przy ognisku bądź grillu, to marzenie każdego strudzonego pracą Polaka. Opcja ta pozwala nam na pewną swobodę. Nie musimy martwić się ani noclegiem, ani tłumami. Jedyne nasze utrapienie, to przygotowanie grilla oraz sprzątanie po całej imprezie. Zachęcamy jednak do wyjazdu w Polskę, bo nawet nie wiemy jak piękny i bogaty w różnorodną faunę i florę jest nasz kraj.

Nie ważne gdzie, ważne z kim!

Gdzie byśmy się nie udali, najważniejsze jest towarzystwo. Każde, nawet najpiękniejsze miejsce, bez odpowiednich ludzi, może nas nie zadowolić. Za to z odpowiednimi znajomymi, nawet najzwyczajniejszy wyjazd, może zamienić się we wspaniałą przygodę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *