Toaleta osobno czy w łazience? Co Lepsze?
Odwiedzając znajomych, rodzinę, różne miejsca zauważysz dwa trendy. Mieszkania, domy, w których łazienka jest połączone z toaletą oraz takie, gdzie toaleta jest oddzielnie. Czy jest to jakaś znacząca różnica? Które rozwiązanie jest lepsze?
Rozwiązanie połączone.
Połączenie łazienki z toaletą oznaczające, że mamy wszystkie nasze typowe elementy łazienki, jak wanna, prysznic, umywalka czy może nawet pralka, zaraz obok toalety. Jest to dosyć dobre rozwiązanie, gdyż mamy wszystko na miejscu, więc jeśli decydujemy się na skorzystanie z łazienki, wszystkie sprawy higieny możemy załatwić w jednym miejscu. Po skorzystaniu z toalety od razu idziemy skorzystać z umywalki, a jeśli idziemy np. pod prysznic i najdzie nas nagła potrzeba, nie ma problemu, wszystko jest gotowe i na miejscu.
Osobna toaleta.
Zwłaszcza w blokach mieszkalnych z mieszkaniami małymi-średnimi często ze względu na architekturę tych miejsc, rozdziela się łazienkę i toaletę. Oznacza to, że jeśli osoba chce skorzystać z toalety, może zrobić to, nawet jeśli ktoś korzysta z łazienki. Po toalecie jednak należy zadbać o higienę, a więc choćby umyć ręce, a w tym celu i tak będziemy musieli udać się do łazienki.
Jak rozwiązać ten problem? Co Lepsze?
Rozwiązania są dwa. Zadbaj o umywalkę w toalecie, jak to jest bardzo często stosowane w toaletach publicznych. Drugim rozwiązaniem może być dobre zaprojektowanie łazienki. Spróbuj podzielić pomieszczenie, co pozwoli na korzystanie z łazienki przez więcej osób jednocześnie.
Odpowiadając na drugie pytanie: oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Odpowiednie połączenie ich więc, może być tym, czego szukasz.