BiznesKobietaModaSpołecznośćWyróżnione

Praca hostessy — nie tylko dla kobiet

Praca w zawodzie hosta lub hostessy jest obecnie dość popularna wśród ludzi młodych. Rządzi się ona pewnymi wewnętrznymi prawami i nie każdy może sprawdzić się w tej branży. Osoby te zajmują się głównie promocją konkretnych produktów lub pojawiają się na targach tematycznych czy imprezach. Głównym celem takich eventów jest promowanie danej marki, w czym mają pomóc zatrudnieni w tym celu hości i hostessy. Do ich obowiązków należy także zachęcanie klientów do wypróbowania danej oferty, witanie gości, podawanie informacji o produktach, rozdawanie ulotek i gadżetów reklamowych, a także taktowne odpowiadanie na pytania klientów.

Kiedy zatrudnić hosta, a kiedy hostessę?

Wiele czynników będzie miało wpływ na taką decyzję, ale główny czynnik to charakter imprezy przez nas organizowanej. Wynajęcie hostów dotyczy najczęściej imprez motoryzacyjnych, sportowych, ale i z branży modowej. Hości pojawiają się też na galach powiązanych z promocją kosmetyków dla mężczyzn lub dotyczących najnowszych nowinek technologicznych, na przykład telefonów, komputerów, czy też sprzętów związanych z promowanymi technologiami. Hostessy częściej wynajmowane są na imprezy kulinarne oraz związane z modą damską. Zwykle pracują w takich miejscach jak sklepy, galerie, hotele czy restauracje.

Hostessy i hości powinni wyróżniać się nie tylko swoją urodą, wdziękiem i aparycją, ale też wysoką kulturą osobistą. Powinny to być osoby uprzejme, otwarte i posiadające łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Gdzie znaleźć profesjonalistów?

Profesjonalna agencja posiada własne określone wewnętrznie procedury rekrutacyjne, które pozwalają na wyselekcjonowanie najlepszych kandydatek i kandydatów do roli hostess. Każda osoba jest weryfikowana pod kątem doświadczenia oraz predyspozycji. Szukając na własną rękę obsługi swojej imprezy, nigdy nie ma się pewności, na kogo trafimy i czy faktyczne mamy do czynienia z kompetentnymi osobami. Istotne jest by dla skutecznego promowania produktów hostessy i hości posiadali znajomość technik marketingu bezpośredniego. Wspiera działania promocyjne i sprzedażowe oraz oferuje kompleksową pomoc przy obsłudze eventów. Zespół tworzą hostessy specjalizujące się w konkretnych dziedzinach – tancerki, animatorki do dzieci, dziewczyny do teledysków, hostessy i hości na targi czy statystki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *