NajnowszeSpołeczność

Odpocznij sobie trochę dłużej małym kosztem z naszym kalendarzowym poradnikiem planowania dni wolnych w 2019 roku!

Jak wiemy w Polsce jest 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Święta państwowe jak i chrześcijańskie przypadają co roku tego samego dnia jednakże my pokażemy wam proste sztuczki jak użyć przysługujących wam dni wolnych od pracy które możecie wziąć na dowolny dzień w roku z tymi ustawowo wolnymi w celu przedłużenia waszego zasłużonego odpoczynku. Ten prosty poradnik pomoże wam osiągnąć to bez zbędnego nadwyrężania waszego limitu przysługujących wam wolnych dni.

Oto kalendarz 2019 roku z oznaczonymi na czerwono 13 dniami ustawowo wolnymi od pracy. Jak możemy zauważyć 3 z nich, tj. 6 stycznia, 21 kwietnia oraz 9 czerwca wypadają w niedziele także nie dają nam one żadnego dodatkowego wolnego. Dodatkowo 22 kwietnia, 1 listopad oraz 11 listopad wypadają w poniedziałek bądź w piątek co samo w sobie wydłuża nasz weekend jednakże nie daje nam większej szansy manipulacji naszymi dniami wolnymi.

Nadal jednak możemy wykorzystać kilka ze świąt w 2019 roku na naszą korzyść:

 • Kwiecień 2019:
  Jak wiemy w pierwszy tydzień majowy zawsze wypadają dwa bardzo ważne święta, Święto Pracy 1 maja oraz Święto Konstytucji 3 maja. To pierwsze wypada w środę co sprawia, że wzięcie wolnego 29 oraz 30 kwietnia da nam w połączeniu z ostatnim weekendem kwietniowym aż 5 dni wolnego, poniżej pokażemy jak wydłużyć to wolne nawet efektywniej.
 • Maj 2019:
  Jak już zostało napisane powyżej naszą „majówkę” możemy rozpocząć nie tylko już w kwietniu ale i na dłużej. Jeśli do poprzedniej przerwy dołożymy dzień wolny 2 maja, jako rezultat otrzymamy wypoczynek wymiaru 9 dni!
 • Czerwiec 2019:
  Jako, że jeden z czerwcowych dni świątecznych wypada w niedzielę, będziemy się musieli zadowolić 4 dniowym długim weekendem rozpoczynającym się 20 czerwca, jeśli weźmiemy sobie dzień wolny w piątek 21 czerwca.
 • Sierpień 2019:
  Podobnie do sytuacji z czerwca jedno ze świąt sierpniowych wypada w czwartek i wypada ono 15-tego co oznacza, że jeśli weźmiemy wolne 16 sierpnia będziemy mieli dla siebie kolejny długi weekend.
 • Grudzień 2019:
  Jak wiemy grudzień to czas świąt Bożego Narodzenia, jednak przygotowanie kolacji wigilijnej oraz kupowanie prezentów zawsze wiąże się z brakiem czasu. Odrobinę dodatkowego czasu możemy sobie jednak zapewnić biorąc wolne w dniach 23 oraz 24 grudnia co dałoby nam 6-cio dniową przerwę świąteczną, a gdy dołożymy do tego jeszcze wolne dnia 27 grudnia, to wydłużymy sobie nasz odpoczynek nawet do 9 dni. Co więcej możemy pójść o krok dalej i wiedząc, że 1 stycznia roku 2020 również jest dniem wolnym od pracy, wzięcie wolnego na dni 30 i 31 grudnia zagwarantowałoby nam prawdziwe wakacje w zimie długie na 12 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *