Najnowsze

Audioteka została kupiona przez Wirtualną Polskę

Audioteka jest największą w Polsce platformą audiobooków, zapewniającą dostęp do ponad 1 mln audiobooków dostępnych w polskiej i angielskiej wersji językowej i docierającą do ponad 10 mln użytkowników miesięcznie, którzy pobierają ponad 3 mln audiobooków rocznie. Audioteka została przejęta przez Wirtualną Polskę. Transakcja została wyceniona na 95 mln zł. WP posiada około 60% udziałów, reszta należy do grupy niemieckich inwestorów. Transakcja pozwoli Audiotece zwiększyć swój zasięg w Europie i poza nią.

W wyniku tej akwizycji zdywersyfikowano przychody Wirtualnej Polski o kolejną usługę abonamentową obok WP Pilot, z której korzysta ponad 200 tys. osób. Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding S.A., powiedział, że jest to również druga w ostatnim czasie transakcja wzmacniająca obecność WP na rynkach zagranicznych. Po raz kolejny znacząco wzmocniono holding Wirtualnej Polski w jednej z kluczowych części działalności. Światowe trendy wskazują na rosnące zainteresowanie treściami audio – i zamierzono wykorzystać szanse, jakie daje Audiotece w Polsce i na innych rynkach europejskich – powiedział wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w Wirtualna Polska Holding S.A. Dołączenie do silnej grupy medialnej to kolejny ważny krok w historii Audioteki. Wspólnie z kontakt wirtualna polska będzie pracować nad rozszerzeniem zakresu usług audio, kontynuacją produkcji własnych treści i rozwojem technologii nie tylko w Polsce, ale także na rynkach zagranicznych. Obecność inwestorów strategicznych wpłynie pozytywnie na użytkowników, pracowników i partnerów biznesowych – mówi Prezes Zarządu Audioteka S.A.

Po zamknięciu transakcji dotychczasowy zespół zarządzający Audioteki będzie kontynuował pracę w spółce. Według stanu na sierpień 2022 roku z serwisu internetowego i usług spółki korzystało 22 miliony Polaków. Wirtualna Polska Holding S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 roku. W okresie 12 miesięcy zakończonym w czerwcu 2022 roku przychody wyniosły blisko 207 mln euro, wzrosły do 73 mln euro. Najbliższe lata mają przynieść dalsze inwestycje we własne treści, w tym filmy krótkometrażowe, a także promocję programu abonamentowego Audioteka oraz innych usług abonamentowych WP. Wirtualna Polska planuje wzmocnienie działań marketingowych zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

Jeden komentarz do “Audioteka została kupiona przez Wirtualną Polskę

  • Jestem zadowolony. To doskonała wiadomość! Sądzę, że przejęcie Audioteki przez WP raczej nie wpłynie na sam produkt, z pewnością zapewni klientom większą stabilność i bezpieczeństwo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *