BiznesKobietaModaNa czasie

Praca jako stylistka paznokci – czy warto?

Stylistka paznokci często jest uznawana za zawód przyjemny, raczej zabawę niż poważną pracę. Wiele osób neguje też konieczność jego istnienia i brania pieniędzy za usługi, argumentując to faktem, że w domu każdy może zrobić sobie paznokcie. Jak jednak wygląda praca stylistki i co zrobić, by rozpocząć pracę w tym zawodzie. 

Stylizacja paznokci w Rzeszowie

Jak wygląda praca stylistki paznokci


Stylistka paznokci to osoba zajmująca się pielęgnowaniem i estetyką paznokci dłoni oraz stóp. W dzisiejszych czasach wykonanie manicure’u nie kończy się na położeniu na nie lakieru, często klientki chcą nosić na swoich paznokciach piękne, ciekawe i przede wszystkim oryginalne wzory, więc stylista musi temu podołać. Do obowiązków stylistki należy też pielęgnacja, usuwa stary żel, poprzednią hybrydę, lakier czy akryl, czyści paznokcie, nawilża je i stosuje różne preparaty wzmacniające paznokcie. W przypadku stóp dba również o skórę, nawilża i odżywia je. Zakres zadań jest szeroki, a wszystko zależy od tego, w czym specjalizuje się dana osoba.

Co warto wiedzieć, będąc stylistką?


Niestety ze względu na to, jak łatwo dostępne są dzisiaj przybory do manicure’u i jak popularny stał się manicure hybrydowy, często osoby nazywające się stylistkami paznokci są amatorami w tej dziedzinie. W warunkach domowych bardzo często pomijaną jest przez stylistki niezwykle ważna kwestia, sterylność. Wiele narzędzi powinno być używanych tylko jeden raz, zdarzają się też narzędzia wielokrotnego użytku, jednak wymagają one czyszczenia specjalnymi środkami. Profesjonalna stylista powinna przede wszystkim skończyć specjalistyczne kursy i otrzymać certyfikaty z ich ukończenia. Warto nie tylko znać trendy i sposoby, w jaki sposób przedłużyć profesjonalnie płytkę, lecz także znać teorie, wiedzieć jak zachować pełną higienę pracy i na jakich sprzętach pracować. Ważne są także produkty używane do stylizacji, renomowaną marką w tym zakresie jest PB Nails.

Jak zacząć pracę jako stylistka paznokci


Najbardziej rozsądnym wyjściem jest wzięcie udziału w szkoleniu. Nauczymy się tam poprawnego wykonywania manicure lub pomoże nam to w udoskonaleniu naszych technik. Szkolenia organizowane są przez wiele firm. Organizują oni kursy dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze stylizacją paznokci lub dla osób, które zajmują się tym profesjonalnie. A jeśli nie mamy chęci zostania stylistką, a chcemy mieć profesjonalnie wykonane paznokcie, firma też oferuje wiele usług związane ze stylizacją paznokci przy wykorzystaniu profesjonalnych lakierów PB Nails

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *