BiznesInternetNajnowszeTechnologia

Jaki klient pocztowy?

Praktycznie każdy, kto korzysta z Internetu posiada swój e-mail, do którego obsługi wymagana jest skrzynka pocztowa. Zdecydowana większość internautów korzysta z webmaila, czyli za pośrednictwem przeglądarki internetowej i dedykowanego serwisu danego dostawcy poczty elektronicznej, jak gmail, onet czy interia. Jednak co z tymi, którzy chcieliby móc skorzystać z poczty za pośrednictwem natywnej aplikacji zainstalowanej na komputerze? Jakie istnieją klienty poczty elektronicznej? Jakie polecamy?
Czym jest klient poczty ?

To program służący do obsługi poczty elektronicznej. Umożliwia on korzystanie z zasobów naszej poczty e-mailowej, łącząc się z jej serwerem i wymieniając się z nim informacjami, o odebranej i wysłanej poczcie. Korzystanie z tego rozwiązania jest szybkie, nie wymaga otwierania kolejnej karty w przeglądarce, a także umożliwia szybkie i proste przechodzenie pomiędzy kontami (jeżeli posiadamy więcej niż jedną skrzynkę pocztową do obsługi).

Jakie są nasze rekomendacje ?

Thunderbird

To chyba najbardziej popularny klient poczty na desktopy jest wysoce personalizowany, bezpieczny, prosty w obsłudze i posiada bardzo skuteczne filtry niechcianych wiadomości (spam). Jego kod źródłowy jest otwarty, przez co ma bardzo szerokie wsparcie społeczności. Aplikacja została stworzona przez fundację Mozilla, odpowiedzialną za rozwój przeglądarki stron internetowych Firefox. Thunderbird został naszą pierwszą rekomendacją także ze względu na to, że jest darmowy i wysoce konfigurowalny.

Klient poczty Thunderbird

eM Client

Jest to klient, który jako jedyny z naszego zestawienia natywnie wspiera szyfrowanie PGP. Głównymi zaletami programu są szybkość i niewielka zasobożerność. Ponadto eM Cilent umożliwia użytkownikom wykonywanie kopii zapasowych, więc jeżeli omyłkowo pozbędziemy się jakiegoś e-maila, możemy go zawsze odzyskać. To rozwiązanie dla wszystkich fanów backupowania wszystkiego, co tylko możliwe. Dobrze synchronizuje się między innymi z pocztą Gmail. Przypomina nieco Thunderbird, ponieważ tak jak i w tamtym przypadku mamy dostęp to wielu funkcji takich, jak kalendarz, zakładki do obsługi komunikatora.

Klient poczty eM Client

Mailbird

Jest dobrym i ładnym programem do obsługi poczty. To, co może go wyróżnić na tle innych programów, jest to, że integruje się z usługami online takimi jak Kalendarz Google, komunikator WhatsApp czy Facebook. W naszym zestawieniu klasyfikuje się na ostatnim miejscu, ponieważ jego darmowa wersja jest ograniczona pod względem konfiguracji. Dopiero w płatnej odsłonie rozwija pełnię możliwości. Chociaż nawet jego podstawowe funkcje w darmowej wersji sprawdzają się bardzo dobrze i jest również godnym polecenia klientem pocztowym

Klient poczty Mailbird

Opera mail

Może wydawać się nico przestarzałym rozwiązaniem, ale to tylko pozory. Opera mail przez wielu jest uznawana za jeden z najlepszych programów do obsługi poczty. To, co ją wyróżnia to przede wszystkim naprawdę przyzwoite grupowanie załączników oraz wygodny widok kontaktów, które przewinęły się przez naszą pocztę. Jest bardzo łatwym w obsłudze i wygodnym w użytkowaniu klientem pocztowym.

Klient poczty Opera mail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *