KomfortmebleSpołeczność

Zakup nowego dywanu czy profesjonalne czyszczenie?

Dywan mniejszy lub większy jest wyposażeniem większości domów. Nadaje on przytulności pomieszczeniom lub dodaje charakteru w zależności od tego, jaki dywan kupimy. Rodzajów, wzorów, kolorów i tworzyw, z jakich produkowane są dywany, istnieją takie ilości, że nawet najwybredniejsze gusta coś dla siebie znajdą. Poważny jednak problem może stanowić utrzymanie go w czystości. Dywany narażone są na osadzanie się na nim brudu, kurzu oraz roztoczy. Regularne odkurzanie oraz czyszczenie szczotką przeznaczoną do dywanów stanowi podstawy pielęgnacji. Dywan należy też cyklicznie prać, aby pozbyć się wszelkich trudnych do pozbycia się zanieczyszczeń oraz by zadbać o jego kolor i fakturę.

Dywany małe i duże

Dywan nie tylko akcentuje urodę wnętrza, lecz także chroni posadzkę przed zarysowaniami. Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę parametry wnętrza, ponieważ to one przekładają się na rozmiar i kształt dywanu. Dywan należy dokupić jak już wymarzone meble mamy w domu, ponieważ łatwiej dopasować dywan do mebli niż odwrotnie, bo wiązałoby się z wyższymi kosztami. Rozważając zakup dywanu, trzeba uwzględnić miejsce, w jakim chcemy go umieścić, bo jeśli jest to przykładowo korytarz przed wyjściem, gdzie ciągle chodzimy nawet w butach, to biały puszysty dywan byłby niecelną inwestycją. Jeżeli wolimy coś bardziej praktycznego, warto kupić dywan o niskim runie, ponieważ mieści się on pod drzwiami i łatwiej o jego pielęgnację.

Pielęgnowanie dywanów i tapicerki w Bieszczadach

ABC pielęgnacji dywanów

Jest kilka podstawowych kroków, jakie musimy cyklicznie wykonywać, by nasz dywan służył nam przez lata i wciąż cieszył kolorem oraz fakturą. Najważniejsze czynności to:

  • odkurzanie — jest to coś, co każdy może wykonywać w zaciszy domowym i w zależności od materiału dywanu i jego eksploatacji, zalecane jest odkurzanie od jednego razu dziennie do mniej częstego przykładowo raz na tydzień,
  • usuwanie wszelkich plam na bieżąco — jeżeli coś się wyleje lub zabrudzi dywan, warto od razu zadbać o zmycie plamy odpowiednimi środkami, ponieważ im dłużej plama jest na materiale, tym gorzej jest ją usunąć i może nawet odbarwić kolor,
  • profesjonalne czyszczenie — co pewien okres możemy oddawać dywan do kompetentnej firmy, która zadba o dogłębne usunięcie zabrudzeń i odświeżenie, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się, czy nasz dywan jest na pewno czysty w wewnętrznych warstwach materiału,
  • dopasowanie typu dywanu do pomieszczenia — jak wspomniano wyżej, umiejscowienie dywanu jest istotne i odpowiedni materiał w danym pomieszczeniu odgrywa znaczącą rolę w jego eksploatacji.

Jeśli chcesz być pewny, że Twój dywan zachowa swój piękny kolor i świeżość na długie lata, zgłoś się do firmy Czyszczenie Lutcza. Dzięki wypracowanemu doświadczeniu zapewniają pełen profesjonalizm i gwarantują zadowolenie z usługi. Czyszczenie dywanów w Brzozowie i okolicach, a także pranie wykonują nowoczesną ekologiczną, antyalergiczną metodą parowy wodnej i tradycyjną metodą ekstrakcyjną. Chcesz, by twój dywan znów wyglądał jak nowy?—Skontaktuj się z najlepszą firmą czyszczącą dywany w Lutczy, Brzozowie, Strzyżowie i okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *