Komfort

Rolety czy żaluzje? Doradzamy co wybrać

Coraz trudniej wyobrazić nam sobie życie bez posiadania rolet lub żaluzji w naszym domu. Nie tylko dekorują nasze wnętrze swoim niepowtarzalnym charakterem, ale stanowią skuteczną ochronę przeciw słońcu. Sprawdziliśmy, które rozwiązanie wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Rolety czy żaluzje – co wybrać?

Oba rozwiązania mają podobieństwa. Pierwszym z nich jest funkcja dekoracyjna, mogą zdobić samodzielne okno lub być praktycznym uzupełnieniem do zasłon i firan. Po drugie, zarówno rolety, jak i żaluzje oferują szeroką paletę barw, kształtów i wielkości. Czym jednak się różnią? Przedstawimy cechy obu rozwiązań.

Roleta  to tkanina nawijana na wałek, który może być odsłonięty lub schowany w kasecie w kolorze ramy okna. Prowadnice utrzymują materiał w odpowiedniej pozycji i zapobiegają przedostawaniu się światła po bokach.

Żaluzje to z kolei system poziomych lameli ustawionych przez użytkownika pod dowolnym kątem. Posiadają możliwość regulacji stopnia przedostawania się światła do pomieszczenia, można je opuścić lub przesunąć na żądaną wysokość. Na rynku dostępne są żaluzje: aluminiowe, drewniane, pionowe oraz skórzane.

Rolety w pokoju dziennym

 

Porady, którymi warto się kierować przy wyborze rolet lub żaluzji
  • Zarządzanie światłem

Musimy zastanowić się, czy osłona ma zasłaniać światło i być powieszona na oknie, czy też ma być zawieszona na wnęce okiennej. Jest to najważniejszy krok przy wyborze osłon, ponieważ obydwa rozwiązania cechują się innymi właściwościami.

  • Materiał

W przypadku rolet wykonuje je się z wysokojakościowych tkanin np. bawełny, które są naturalnymi materiałami, bądź poliamidu i poliestru, czyli włókien syntetycznych. Rolety posiadają specjalną apreturę, dzięki której są odporne na zabrudzenia, wilgoć czy deformacje.

Jeśli chodzi o żaluzje, mamy mniejszy wybór materiałów, do niedawna najpopularniejsze były żaluzje aluminiowe, jednak z powodu szybkiego nagrzewania coraz popularniejsze stają się żaluzje wykonane z drewna, skóry oraz z tworzyw sztucznych.

  • Design

W tej kwestii mamy szeroki wybór kolorów, wzorów, materiałów, a także akcesoriów. Najważniejsze w tej kwestii jest dobranie produktu, aby dobrze komponował się z naszym wnętrzem. Proste rolety doskonale znajdują swoje miejsce w nowoczesnych wnętrzach, w stylizowanych wnętrzach warto rozważyć rolety rzymskie lub weneckie, które cechują się dużą ilością dekoracji. Design żaluzji jest skromniejszy, coraz częściej decydujemy się na żaluzje drewniane, które świetnie prezentują się w orientalnych wnętrzach.

  • Trwałość

Jakość wykonania idzie w parze z ceną. Nie jest tajemnicą, że gotowe produkty kupowane z hipermarketów cechują się znacznie gorszą trwałością oraz jakością wykonania. Największą satysfakcję zapewniają rolety wykonywane przez firmy, które zaopatrują się w wysokiej jakości komponenty, a doświadczeni pracownicy zapewnią doradztwo oraz wykonanie naszych produktów w najlepszej jakości.

Żaluzje do domu

Podsumowanie – które rozwiązanie będzie najlepsze?

Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Jeśli nie jesteśmy pewni naszego wyboru zawsze warto skorzystać z pomocy specjalistów i poprosić o fachowe doradztwo przy wyborze. Takie usługi oferuje firma Sunset, która w swojej ofercie ma szeroki wachlarz produktów – Rolety Rzeszów. Dostępne są rolety materiałowe, dzień-noc, rzymskie, zewnętrzne, żaluzje drewniane oraz aluminiowe 25mm i 50mm, a także skórzane oraz pionowe. Firma posiada 25 letnie doświadczenie co gwarantuje satysfakcje z usług oraz najwyższą jakość wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *