Na czasieNajnowszeRozrywkaWyróżnione

Snowboard czy narty? Co-lepsze?

Zamiłowanie do sportów ekstremalnych staje się coraz popularniejsze w społeczeństwie. Również grono wielbicieli sportów zimowych stale rośnie, a idealne połączenie tych dwóch kategorii znajdziemy na każdym większym lub mniejszym stoku. Jeśli również Tobie brakuje w życiu odrobiny emocji i adrenaliny, to warto tego spróbować! Pozostaje tylko pytanie, co lepsze?

Narty

Narty – klasyka gatunku

Jak wyglądają narty, najpewniej wszyscy wiedzą, niestety jazda na nich nie jest już aż tak oczywista. Jeśli to nasze pierwsze doświadczenie z tym sprzętem, warto zainwestować w pomoc instruktora, który swoją pomocą może uchronić przed dotkliwymi i bolesnymi błędami początkujących. Chociaż początki nauki mogą być irytujące i oporne, to z pewnością z czasem uda się opanować jazdę na tyle dobrze, aby nieważne jak strome zbocze nie stanowiło dla nas żadnego problemu. Podstawową zaletą nart jest to, że służą one nie tylko do zjeżdżania. Narty biegowe, bo o nich mowa, to świetny środek do przemieszczania się i oczywiście sposób na zabicie czasu. Chociaż zdobywanie szczytów za ich pomocą może wydawać się nierealne, to dzięki kijom służącym do odpychania się, to zadanie nie stanowi już takiego wyzwania!

deska

Snowboard

Deska snowboardowa większości kojarzy się z niebezpiecznymi wyczynami, które potrafią zrobić tylko i wyłącznie ludzie ćwiczący od wielu lat, o aparycji lekkoatlety. Oczywiście nie jest to prawda, a nauka jazdy jest równie łatwa, co na nartach i dostępna dla każdego, nawet dla dzieci! Co więcej, sposób,  w jaki ślizgamy się na desce, jest bardziej naturalny dla człowieka. Pomimo faktu, że nauka różnego rodzaju sztuczek i tricków, może zajmować dłuższą chwilę, to nie znaczy, że powinniśmy przestawać próbować. Prędzej, czy później powinno udać nam się osiągnąć zamierzony cel, który na pewno będzie nas w pełni satysfakcjonować!

bałwan

Sporty zimowe, które wybrać?

Zarówno narty, jak i snowboard mają swoich fanów i przeciwników. Obie te grupy mają swoje racje i ich opinia nie powinna zostać pominięta, ale to, którą opcję wybierzemy, to nasza prywatna opcja, zależna tylko od nas samych. Ciężko wybrać sprzęt, który bardziej przypasuje naszym oczekiwaniom, bez uprzedniego przetestowania go. Dlatego warto najpierw go sprawdzić na stoku, ale należy również pamiętać o bezpieczeństwie! Dlatego, zanim zaczniemy zjeżdżać, warto uzbroić się w ochraniacze, kask i odpowiednie, niezawodne ubezpieczenie, które znajdziesz w ofercie firmy Carlo Ubezpiecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *