FinanseKobietaNajnowszeRozrywka

Świąteczne zakupy lokalnie czy w Internecie?

Zbliżają się święta, czas spędzany wspólnie z bliskimi. Chwile wspólnego ubierania choinki, krzątania się po kuchni, godzin gotowania i sprzątania oraz co najważniejsze, wspólnej kolacji. Święta są po to aby łączyć, a czy jest lepszy sposób na pokazanie jak bardzo bliska jest nam druga osoba niż trafionym prezentem pod choinkę?

6 grudnia czy 24 grudnia? A może oba terminy?

6 grudnia to dzień, w którym obchodzimy tzw. Mikołajki. Idealny moment aby podarować komuś prezent. Jednak niektórzy ignorują ten dzień i prezenty zostawiają pod choinką podczas Świąt Bożego Narodzenia. Czy najlepszym wyjściem nie byłoby sprawienie osobom na którym nam zależy prezentów przy obu okolicznościach?

Wszyscy myślimy podobnie

Niestety minusem tego że święta to ważne wydarzenie dla nas wszystkich jest potrzeba zakupów wspólna dla nas wszystkich. Oznacza to kolejki w sklepach, tłumy ludzi w galeriach handlowych, szansę, że prezent którego poszukiwaliśmy został już wyprzedany.

A może poszukać w Internecie?

Wraz z rozwojem technologicznym otrzymaliśmy możliwość robienia zakupów przez Internet. Jest to niesamowicie przydatne zwłaszcza jeśli chcemy kupić coś czego nie możemy kupić na miejscu, bądź jeśli chcemy sobie oszczędzić kolejek w sklepach. Jest nawet szansa zrobienia zakupów online za granicą (Amazon, Aliexpress).

Co lepsze?

Możliwość fizycznego kontaktu z kupowanym przedmiotem daje nam możliwość upewnienia się że jest to dokładnie to czego chcemy. Pytanie czy chcemy czekać w kolejkach i czy przybędziemy do sklepu na czas. Zakupy online umożliwiają sprawdzenie czy przedmiot nadal jest dostępny oraz pozwalają na zdobycie przedmiotów, których normalnie nie można nabyć w miejscu w którym się znajdujesz. Istnieje jednak ryzyko że przedmiot który otrzymamy może się różnić od zamówionego (zdarza się że sklepy internetowe dają gwarancję na zamówiony przedmiot, umożliwiając nam jego reklamację). Następnym problemem jest czas przesyłki. Dla przykładu zamówienie na Aliexpress z Chin może przyjść po kilku tygodniach, może i miesiącach, a to pozostawiło by Cię bez prezentu na czas świąt.

Wybierz mądrze

Pamiętajmy o odpowiednim zaplanowaniu wszystkiego jeszcze na długo przed świętami. Pozwoli to uniknąć niespodzianek, a przy tym niepotrzebnego stresu. Jeśli nie możesz się zdecydować, może spróbuj zrobić prezent samodzielnie, wiele osób zwłaszcza starszych woli otrzymywać prezenty tego typu. Czasem najlepszym prezentem może być sama obecność wszystkich domowników na święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *