Na czasieSpołecznośćSport

Trener personalny – czy warto?

Jeszcze jakiś czas temu ćwiczenie z pomocą trenera osobistego wydawało nam się trudno dostępne. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług trenerów personalnych. Co daje nam taki trening? Czy warto?
Trening personalny – dla kogo?

Jeśli nie lubisz chodzić samemu na siłownię i nie masz dużej wiedzy na ten temat, a chcesz szybko uzyskać swoją wymarzoną figurę – pomyśl o trenerze personalnym. Pomimo że zapłacimy więcej za taką usługę, będziemy pod okiem profesjonalnego instruktora, który dostosuje pod nas dietę i ćwiczenia, dzięki którym osiągniemy nasz cel w najlepszy i najszybszy sposób.

Czy warto zainwestować w trenera personalnego?

Jeśli mamy wolny czas oraz budżet, który nam na to pozwala, rozpoczęcie przygody ze sportem pod okiem doświadczonej osoby jest świetnym wyborem. Dobry trener zmotywuje nas do działania, przygotuje dla nas jasny i dostosowany plan, którym będziemy dążyć do osiągnięcia naszego celu. Dobry trener personalny nie tylko przygotuje dla nas plan treningowy, ale ułoży dla nas dietę, która jest również bardzo ważna podczas treningu. Pod okiem doświadczonej osoby nie musimy obawiać się, że będziemy robić coś źle, ponieważ trener przypilnuje, aby ćwiczenia były wykonywane poprawnie technicznie.

Treningi personalne

Czym się kierować podczas wyboru trenera?

Dobry trener personalny powinien przede wszystkim zapytać o cele, jakie chcemy osiągnąć, później o naszą kondycję. Następnie przedstawi nam jak wyglądałby trening, ile czasu będzie potrzebne do osiągnięcia celu, od czego zaczniemy i dlaczego. Niemniej jednak kandydat na trenera powinien posiadać kilka cech, takich jak:

  • Konsekwencja i pasja – trener musi kochać to, co robi i potrafić zarażać tą pasją innych, powinien też trzymać się konsekwentnie planu, którego ułożył dla Ciebie i nie zmieniać go.
  • Wiedza – skończone studia lub kursy nie gwarantują posiadania wiedzy. Zweryfikuj wiedzę swojego przyszłego trenera poprzez zadawanie wielu pytań podczas pierwszego treningu lub poczytaj opinie o nim.
  • Zaangażowanie – musisz czuć, że Twojemu trenerowi zależy na tym, byś osiągnął swój cel. Dobry trener zajmie się Tobą nie tylko podczas treningu, ale zadba o to by, Twój tryb życia poza siłownią był również zdrowy.
  • Charyzma i wyczucie –  powinien wiedzieć, kiedy osoba potrzebuje motywacji, a kiedy nieco odpuścić. Trener, który wymaga od nas zbyt dużo, może zniechęcić nas do dalszego trenowania, więc ważne jest, aby miał dla nas indywidualne podejście. Sam fakt przebywania obok dobrego trenera powinien nas motywować do działania.

No dobrze, ale ile to wszystko kosztuje?

Ceny za jeden trening pod okiem trenera personalnego potrafią się wahać od około 30 zł do ponad 200 zł. Skąd taka różnica? Na cenę ma wpływ dużo czynników, najważniejszym z nich są umiejętności takiej osoby, nie tajemnicą jest, że profesjonalny trener zawoła od nas znacznie więcej za trening niż osoba, która dopiero zaczyna przygodę w trenowaniu personalnym. Jest to jednak dobra opcja, jeśli chcemy zaoszczędzić. Duże znaczenie ma też lokalizacja, w mieście zapłacimy średnio 100 zł za trening, a w małych miejscowościach będzie to już mniejsza kwota.

Jeśli ceny pojedynczych treningów są dla nas za drogie, warto zapoznać się z licznymi promocjami lub pakietami. Możemy kupić gotowe pakiety, które znacznie obniżają cenę za pojedynczy trening, jest to dobra opcja dla zmotywowanych osób, które nie odpuszczą już po pierwszym treningu. Istnieje również opcja ćwiczenia w niewielkiej grupie, przeważnie do 4 osób, koszty takiego rozwiązania są wtedy znacznie mniejsze. Minusem jest oczywiście brak stuprocentowej uwagi od naszego trenera.

Treningi z trenerem w Rzeszowie

Podsumowanie

Jeśli szukamy trenera personalnego w Rzeszowie czy innym mieście musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, które zostały wymienione w artykule. Przed ostatecznym wyborem warto poczytać opinie i zastanowić się, czy ta osoba faktycznie ma odpowiednie kompetencje, aby nie zniechęciła nas do sportu. Niemniej jeśli trafisz na dobrego trenera personalnego możesz być pewien, że razem osiągniecie Twój cel. Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy trener nie pomoże, jeśli sam nie będziesz konsekwentnie dążył do postawionego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *