KobietaModa

Pielęgnacja twarzy – czyli jak dbać o cerę?

Jak dbać o skórę głowy, a czego unikać. Nie od dzisiaj wiadomo, że dbanie o skórę twarzy to inwestycja w przyszłość. To, jak traktujemy ją teraz, będzie wpływać na jej wygląd za 10 – 15 lat. Ważnym elementem jest odpowiednia dieta, picie wody mineralnej, uregulowany cykl dobowy.
Oprócz zdrowych nawyków warto używać kosmetyków dostosowanych do naszego typu twarzy. Możemy wyróżnić cztery podstawowe typy skóry: cerę normalną, suchą, tłustą, mieszaną i wrażliwą.

Profesjonalna pielęgnacja twarzy

Jak dbać o cerę w dzień

Każdy dzień powinniśmy rozpocząć od umycia twarzy. Pozbędziemy się przez to nadmiaru sebum, potu oraz zanieczyszczeń. Oprócz tego musimy pamiętać o nawilżaniu skóry głowy. To jak często powinniśmy nawilżać twarz, zależne jest od indywidualnych predyspozycji naszej skóry, np. skórę suchą będziemy zwilżać zdecydowanie częściej od skóry tłustej. Wpływ na dobór kosmetyków będzie mieć również pora roku. Tak jak w lecie ważne jest nawilżanie tak w zimie bardziej skupimy się na natłuszczeniu twarzy.

Jak dbać o cerę w nocy

W nocy także twarz należy oczyścić z zanieczyszczeń oraz bakterii. Skóra przez noc się regeneruje oraz odbudowuje, warto jej w tym pomóc, poprzez używanie kremu na noc. Dodatkowo z pomocą przychodzą nam maseczki oczyszczające bądź regenerujące w zależności od aktualnych potrzeb oraz typu skóry. Do dyspozycji mamy także kremy na worki pod oczami oraz przeciw zmarszczkom, wszystko zależy od tego, czego akurat nasza skóra potrzebuje. Pamiętaj, żeby przed pójściem spać, zmyć z siebie kosmetyki.

Wysokiej jakości kosmetyki Tiande

Skóra zmienia swoją fizjonomię, przez co niektóre kosmetyki przestają na nią działać, należy ją obserwować i dobierać odpowiednie produkty przeznaczone do pielęgnacji twarzy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do sklepu internetowego z kosmetykami Tiande.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *