Wyróżnione

FIFA 21 czy PES 2021 – co lepsze?

FIFA, jak i PES to gry sportowe dedykowane piłce nożnej. Są tacy, którzy z identyczną lubością traktują zarówno FIFĘ oraz PES-a, jednak zdecydowana większość graczy preferuje jedną lub drugą grę. Przedstawimy wam jedną, jak i drugą grę.

FIFA 21

Wygląd piłkarzy AC Milan w grze Fifa21

Pierwsza część serii gier komputerowych pod nazwą FIFA powstała w 1994 roku pod nazwą „FIFA International Soccer” przez Studio EA. Wraz z kolejnymi częściami seria FIFA była konsekwentnie rozbudowywana, pojawiały się coraz ciekawsze „smaczki” w postaci różnych trybów gry – z najważniejszym z perspektywy wielu – czyli trybem kariery menadżera lub zawodnika i menadżera, czy też najpopularniejszym trybem w grze, czyli ULTIMATE TEAM.

PES 2021

Wygląd piłkarzy Bayern Munich w grze PES2021

Pierwsza część Pro Evolution Soccer została wydana dwa lata po FIFIE – w 1996 roku. Początkowa nazwa gry to International Superstar Soccer. Studio Konami pierwszy raz wydało grę pod nazwą Pro Evolution w 1999 roku, ale prawdziwa rywalizacja z FIFĄ zaczęła się tak naprawdę dwa lata później. Wówczas Konami postarało się o wprowadzenie wiele poprawek w samym trybie gry, a także postarano się o lepszą grafikę. Ponadto japońskie studio postarało się o licencję na pojawianie się autentycznych piłkarzy i możliwość udostępniania ich nazwisk. Podobnie jak w przypadku FIFY, z upływem kolejnych lat seria gier PES ewoluowała, zaczęły pojawiać się coraz to większe nowinki, a obaj esportowi giganci zaczęli prawdziwy wyścig o użytkownika.

Porównanie FIFY i PES’a

  • Wygląd piłkarzy:

FIFA wypada tu bardzo słabo, ponieważ jeżeli ktoś w ich grze przypomina swoich rzeczywistych odpowiedników, to właśnie największe gwiazdy. Konami pokusiło się o odwzorowanie nawet tych zawodników ze średniej półki.

Jeśli chodzi o topowych piłkarzy to plus wędruje do FIFY.

Leo Messi:

Porównaine Leo Messiego w grze Fifa 21 i PES 2021

Cristiano Ronaldo:

Porównanie Cristiano Ronaldo w grze FIFA 21 i PES 2021

Ale gdy na tapetę weźmiemy piłkarzy ze średniej półki to PES wygląda tu dużo lepiej:

Sergio Aguero:

Porównianie Sergio Aguero w grze FIFA 21 i PES 2021

Kylian Mbappe:

Porównianie Kyliana Mbappe w grze FIFA 21 i PES 2021

  • Murawa i stadion:

Kiedy gramy w gry piłkarskie, większość czasu spędzamy patrząc na murawę i stadion piłkarski, ich wygląd jest również istotny. Tutaj przewaga jest po stronie PES’a.

Widok stadionu w grze FIFA 21

FIFA

Widok stadionu w grze PES 2021

PES

  • Licencje na ligi:

FIFA słynie z tego, że posiada dużo licencji na różne ligi krajowe, Ligę Mistrzów, Ligę Europy, na herby i zawodników wielu drużyn. Posiada tym samym przewagę nad PES. Jeśli ktoś woli bardziej realistyczną rozgrywkę czy to tryb kariery, powinien postawić na FIFE.

  • Liczba stadionów:

Tutaj również przewaga stoi po stronie FIFY. FIFA  posiada aktualnie 125 stadionów piłkarskich, PES tylko 47.

FIFA czy PES

Odpowiedź na to pytanie jest praktycznie nie możliwe. Jaką grę wybrać to decyzja należąca tylko do gracza. Dla jednych ważniejszym będą wspomniane licencje dotyczące lig oraz klubów, a dla kogoś innego wszechstronne tryby gry. Obie gry graficznie prezentują się świetnie, KONAMI, jak i EA zadbało o najmniejszy szczegół. Obie gry różnią się od siebie sterowaniem, ale to można dostosować do siebie w ustawieniach gry.

 

Zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze stron:

tabletowo.pl

zagrano.pl

twitter.com/mlkabawan335

sportbible.com

techidence.com

gamesatlas.com

spaziogames.it

goal.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *