BiznesBudownictwoFirmyNa czasieWyróżnione

Geodezja od A do Z

Jeżeli zajmujesz się budownictwem lub marzysz o postawieniu własnego domu, nie obędziesz się bez usług geodety. Pomoc specjalisty w tej dziedzinie pomoże Ci uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z kwestiami prawnymi (na przykład podczas rozgraniczania nieruchomości). Racjonalne zagospodarowanie przestrzeni jest priorytetem nowoczesnego budownictwa.

 

Czym zajmuje się geodeta?

W tym zawodzie pracownicy zajmują się pomiarami wielkości i kształtu ziemi na określonej przestrzeni. Ich praca jest przede wszystkim potrzebna planując inwestycje z zakresu budownictwa. Na podstawie przeprowadzonych badań sporządzane są mapy potrzebne przy uzupełnianiu ksiąg wieczystych. Często potrzebni są również przy urządzaniu terenów leśnych lub rolnych gruntów, a także pomagają wycenić wartość nieruchomości. W firmach górniczych i poszukiwawczych pomagają wykonać opis rzeźby tereny a także przekrój mineralnych złóż. Bez względu na branżę w której pracujesz miej gwarancję najwyższej jakości usług.

Czym wyróżnia się dobry geodeta?

Prawdziwy specjalista jest zawsze skupiony na swojej pracy. Zwraca uwagę na drobne detale i dokładnie sporządza rysunki oraz dokumentacje. Szczególnie ważną cechą jest również cierpliwość, której brak mógłby spowolnić przebieg pomiarów. Skorzystaj z usług profesjonalistów i przekonaj się sam jak sprawnie może przebiegać cały proces badań oraz sporządzania niezbędnej dokumentacji.

Geodezja jako zawód

Geodezja jest zawodem zaufania publicznego. By wykonywać tę pracę konieczne jest zdobycie odpowiednich uprawnień państwowych. Dzięki temu łatwiej uniknąć katastrof budowlanych, a podział przestrzeni przebiega sprawniej. Aby zyskać uprawnienia wymagane jest co najmniej wykształcenie średnie. Warto również wspomnieć, że osoby karane nie mogą zdobyć uprawnień – potrzebna jest zdolność do czynności prawnych.

Geodezja w Twoim mieście

Oferowane przez DOM-Projekt usługi geodezyjne całkowicie spełnią Twoje oczekiwania. Kadra doświadczonych inżynierów korzystająca z najwyższej jakości sprzętu sprawnie i szybko zajmie się przeprowadzeniem potrzebnych badań a następnie skrupulatnie sporządzi dokumentację wraz z mapami. Geodeci będą współpracować z Tobą od początku do końca. Możesz liczyć na badania przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami BHP. Sprawdź już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *