BiznesBudownictwoKomfortNa czasie

Nowoczesne sposoby na upał

Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, by obniżyć temperaturę wewnątrz. Nowoczesne technologie działają w bardzo prosty i zrozumiały sposób, wykorzystując prawa fizyki, a dokładnie zjawisko prądu konwekcyjnego. Polega ono na ruchu mas powietrza wewnątrz i zewnątrz domu, zgodnie z którym ciepłe powietrze unosi się, a zimne opada.
Chłodzenie sufitowe

To nowoczesny system chłodzenia, składający się z kilku paneli chłodzących umieszczonych w podwieszonym suficie. W każdym z nich znajduje się system cienkich rur, przez które krąży zimna woda. Jej temperaturą można sterować za pomocą termostatu, więc istnieje możliwość dopasowania jej do własnych potrzeb. Działanie chłodzenia sufitowego opiera się na zasadzie schładzania mas ciepłego powietrza, które wędruje w górę do sufitu, a potem wystudzone płyną w dół. Chłodzenie sufitowe daje odczuwalny, ale delikatny efekt, ponieważ schłodzone powietrze rozkłada się na całej powierzchni, a nie działa jedynie punktowo.

Folia okienna przeciwsłoneczna

Folii przeciwsłonecznej nie należy mylić z często widzianą w oknach mieszkań folią aluminiową. To inny rodzaj materiału, którego ogromną przewagą jest skuteczność działania i przeźroczystość. Folie przeciwsłoneczne można montować na zewnątrz bądź wewnątrz. Te naklejane na zewnętrzną część okien odbijają znacznie więcej promieni słonecznych i skuteczniej chronią pomieszczenie przed nagraniem niż folie wewnętrzne. Metoda ta ma za zadanie zredukować ilość ciepła słonecznego przenikającego przez okna do wnętrza budynku. W zależności od wybranego rodzaju produktu stopień przezroczystości będzie różny. Zwykle im ta przezroczystość jest większa, tym wyższa jakość folii i większy koszt zakupu.

Klimatyzacja Rzeszów i Podparpacie

Urządzenia klimatyzacyjne – klimatyzatory

To najpowszechniejszy sposób chłodzenia pomieszczeń w biurach, mieszkaniach czy sklepach. Efekt działania klimatyzacji jest natychmiastowy, ale ma też swoje minusy. Osoby wrażliwe mogą odczuwać dyskomfort z powodu zbyt chłodnego powietrza nawiewanego punktowo. Klimatyzacja działa na zasadzie wymiany powietrza i schładzania ciepłego, do czego wykorzystuje czynnik chłodzący. Jeśli myślimy nad instalacją klimatyzacji w Rzeszowie, warto zwrócić się do profesjonalnej firmy Klima-Expert oferującej produkty wysokiej jakości. Firma zajmuje się projektowaniem oraz montażem wszelkich rodzajów instalacji sanitarnych, jak i profesjonalnym doradztwem oraz konsultacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *