Wyróżnione

Wymiana telefonu na nowy — na co zwrócić uwagę

Telefony komórkowe to przedmioty, na których spędzamy mnóstwo czasu. Są wręcz niezbędne, nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Możemy na nich rozmawiać, pisać, przeglądać Internet, robić zdjęcia, a nawet płacić za zakupy. Niestety telefony jak wszystko inne, nie są wieczne. W pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że korzystanie z naszego telefonu jest problematyczne. Nasz smartphone zaczyna się zacinać, ma zbitą szybkę, a lepsze zdjęcia robi ekspres do kawy stojący w kuchni. Przychodzi moment na wymianę i tu zaczyna się problem. Na rynku dostępnych jest wiele marek, a każda z nich wypuszcza po kilka modeli rocznie. Wybór nowego telefonu nie należy więc do najłatwiejszych.

jaki telefon wybrać

Na co zwracać uwagę przy wymianie telefonu

Smartphony dostępne na rynku różnią się od siebie. Każdy producent używa innego systemu, a przynajmniej ma swoje nakładki na system, używa innych podzespołów. Wybór telefonu jest dość indywidualną sprawą, każdy będzie zwracać uwagę na inne cechy. Dla niektórych najważniejszą cechą będzie rozmiar, dla innych jakość zdjęć, które konkretny model robi. Jeżeli wybieramy telefon z Androidem, to wybór jest znacznie trudniejszy, ponieważ większość producentów robi telefony oparte o ten system, dodając jedynie swoją nakładkę. Przez co modeli opartych na tym systemie jest więcej. Jedną z sensowniejszych konkurencji dla Androida jest system stworzony przez Apple, IOS. Jeżeli decydujemy się kupić telefon z wyżej wymienionym systemem, to wybór jest znacznie prostszy, ponieważ jest ich po prostu mniej. Ma to swoje zalety, dzięki temu system jest zoptymalizowany jedynie pod IPhone’y, jest również bardziej bezpieczny.

iphone

IOS czy Android

Jeżeli zastanawiamy się nad wymianą telefonu na nowszy model, powinniśmy poświęcić chwile na zastanowienie się, który system operacyjny wybrać. Znając wady i zalety obydwu, będziemy mogli odrzucić część z nich. Android jest na pewno systemem, w którym łatwiej jest modyfikować wygląd, dodatkowym atutem jest łatwiejszy dostęp do usług Googla.
Minusem niestety jest otwartość tego systemu. Używa go większość producentów smartphonów, przez co system ten nie jest tak zoptymalizowany. Muszę jeszcze wspomnieć, że sklep z aplikacjami na Androidzie posiada dużo więcej aplikacji.
IOS natomiast obsługuje telefony firmy Apple, przez co optymalizacja i poziom bezpieczeństwa jest na wysokim poziomie. Iphone’y nawet po kilku latach działają szybko, nie zacinają się. Dodatkową zaletą jest prostota systemu Apple’a. Telefony obsługuje się bardzo łatwo i jest to dużo wygodniejsze niż u jego zielonego konkurenta. Minusem jest jednak cena urządzeń, która nie należy do najniższych.

Wybór telefonu nie należy do najprostszych i jest bardzo indywidualną sprawą, nie można jednoznacznie stwierdzić który telefon należy kupić, zanim dokonamy zakupu, radzę się dokładniej zapoznać z funkcjami konkretnego modelu.

Warto też zastanowić się nad używanym bądź uszkodzonym telefonem, co będzie na pewno mniej kosztowne. Renomowany serwis telefonu może pomóc w przypadku problemów z urządzeniem od Appla czy urządzeniem z Androidem na pokładzie., godnym polecenia serwisem iPhone w Rzeszowie jest Serwis Slavo.

Jeden komentarz do “Wymiana telefonu na nowy — na co zwrócić uwagę

  • It’s actually a great and useful piece of information. I am satisfied that
    you just shared this useful info with us. Please stay us informed like this.
    Thank you for sharing.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *