KobietaKomfortModaNa czasieSpołeczność

Spodnie czy sukienka – co lepsze?

To pytanie kierowane jest raczej do kobiet, ponieważ jest to z pewnością dylemat związany z codziennym planowaniem stylizacji. Powinna to być kwestia subiektywna, co na siebie włożymy, lecz moda wywiera obecnie duży nacisk i wiele ludzi decyduje się na ubiór zgodny z obowiązującymi trendami. 

Jaka jest obecnie moda?

Kobieca moda tak naprawdę zaczęła się kształtować w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. W modzie wtedy były rozkloszowane spódnice i koszule w kratkę wiązane w pasie, które zaznaczały mocno talię. Dopełnieniem ubioru były czerwone usta, chusta na głowie oraz charakterystyczny kok. Lata 70. To ruch hipisowski, który zmienił trendy na kwieciste zwiewne suknie, dzwony oraz koszule w kwiaty. Krój ten charakteryzował się zwiewnością oraz swobodą. Jednak dla kontrastu powstały również spódnice mini. Kobiety chętnie pokazywały nogi, a świetnym dopasowaniem były szpilki z prostokątnym lub nieco owalnym czubkiem. Sportowe motywy wykształciły się w latach 80. Neonowe kolory oraz plastikowe ozdoby również cechowały te czasy.

Wygodne spodnie

Przełom w kobiecej modzie nastąpił w XIX wieku, kiedy to feministki walczące o prawa kobiet postulowały zniesienie restrykcji co do ubioru. Wyśmienitym celem dla nich stały się właśnie spodnie, „przywłaszczone” wówczas przez mężczyzn. Trend ten zapoczątkowała George Sand, która jako pierwsza pojawiła się na salonach w spodniach. Obecnie spodnie kompletnie wtopiły się w kobiecą modę i nie jest niczym dziwnym, jeśli zobaczymy płeć piękną ubraną w nie. Od rurek, po dzwony, kobiety noszą każdy rodzaj spodni, które akurat są najmodniejsze lub po prostu dla nich wygodne. 

Zwiewne sukienki

Suknie od zawsze były kojarzone z kobiecym ubiorem. Na całym świecie są wyznacznikiem kobiecości, nawet w obecnych nowoczesnych czasach, kiedy to wszelkie granice się zacierają, sukienki skierowane są do płci pięknej. Dziewczęta ubrane w piękne stylizacje zwracają na siebie uwagę, a dzięki różnym stylom kreacji mogą dopasować sukienkę do każdej okazji. Różnorodność w krojach jest tak duża, że każda kobieta znajdzie swój ulubiony oraz podkreślający jej figurę styl. 

Wygodne spodnie na każdą okazję

Kiedy sukienka, a kiedy spodnie?

Ciężko wybrać lepsze ubranie, kiedy zupełnie się różnią. Sukienka zastępuje górną, jak i dolną część garderoby, z kolei spodnie tylko dolną. Często spodnie wybierane są w zimniejsze dni, gdyż przylegają do ciała i lepiej je ogrzewają, sukienki za to są zwiewne i świetnie nadają się na gorętsze dni. Dla każdej kobiety wybór może być inny i każdego dnia różnić się, bo wszystko zależy od własnego gustu i upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *