Na czasieSpołeczność

Pomysły na zdrowe drugie śniadanie

Mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i daje nam siłę na podejmowanie nowych wyzwań. Wiele osób często w porannym pośpiechu rezygnuje z niego lub je w pośpiechu i niezdrowo, co może doprowadzić do niestrawności, a nawet wrzodów żołądka. 

Zdrowe posiłki

Zalecane jest, aby posiłek spożywać co 3-4 godziny. Pierwsze śniadanie najlepiej zjeść w ciągu godziny od przebudzenia, co rozkręci nasz metabolizm oraz przygotuje organizm do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Drugie śniadanie, choć bardzo często pomijane, też jest ważne w naszej diecie, bo pozwala nam przetrwać do obiadu, który je się zazwyczaj w godzinach popołudniowych. Następnie, w zależności od tego, jak bardzo nasz obiad był obfity, można zjeść przekąskę przed kolacją, aby nasz żołądek nie przestawał pracować. 

Statystyki 

Według badania IQS „Share of Stomach” zrealizowanego w grudniu 2009 roku na zlecenie firmy Danone: 24% dzieci w wieku 6-11 lat nie jada codziennie śniadań, a 95% dzieci w tym samym wieku nie spożywa w szkole drugiego śniadania. Przyczyną tego zjawiska są często rodzice, którzy w porannym biegu nie mają czasu na przygotowanie swoim pociechom odpowiedniego posiłku, nie mówiąc już o zabraniu czegoś na później. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala na prawidłowy rozwój psychiczny oraz fizyczny. Dodatkowo w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób zależnych od nieprawidłowej diety.

świeże jabłka na śniadanie

Co zjeść ?

Pomysłów na to, co zjeść na drugie śniadanie jest wiele, może to być np. jeden lub kilka owoców, orzechy, kanapka, owsianka lub inne kasze, lub pudding. Możemy również zrobić ryż, który pozostał nam z kolacji dzień wcześniej, z dodatkiem owoców. Kto, co lubi, ważne jest to, aby zająć czymś żołądek w oczekiwaniu na większy posiłek, czyli obiad. Dobrze, jeśli posiłek ten będzie zdrowy i lekkostrawny, gdyż najczęściej dużą ilość tłuszczów i innych potrzebnych składników dostarczy nam właśnie obiad. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *