GadżetyKomfortNa czasieNajnowszeRozrywkaTechnologia

Myszka do gier bezprzewodowa czy przewodowa – co lepsze?

Dla zwykłych ludzi to nie ma znaczenia, jaką myszkę posiadamy, jeśli tylko „kursor się porusza”, wszystko jest dobrze. W profesjonalnym gamingu wybór myszki ma ogromne znaczenie. Każdy ułamek sekundy tam może zaważyć o zwycięstwie lub przegranej, a na mistrzostwach w grę wchodzą naprawdę potężne sumy. Niektórym kabel przyczepiony do myszki przeszkadza, a inni czują się z nim komfortowo.  
Wygoda pracy

Myszki bezprzewodowe cechują się przede wszystkim wygodą pracy. W każdym momencie możemy odejść od naszego komputera np. w trakcie wygłaszania prezentacji i przewijać kolejne slajdy, jednocześnie z odpowiedniej odległości obserwować obraz rzutnika. W domowym zaciszu również są całkiem przydatne, podczas gdy nas komputer stoi na biurku, my możemy wygodnie rozsiąść się w kanapie i sterować nim z tamtego miejsca. Myszy bezprzewodowe mają również swoje minusy. Gracze nie przepadają za nimi przez opóźnienia w przesyle sygnału, co może zaważyć na rozgrywce. Posiadają również baterie, które kiedyś się wyczerpią, wtedy konieczna będzie wymiana akumulatora. 

Myszka bezprzewodowa

Przewód nie aż tak zły

Myszka przewodowa, choć utrudnia pracę, jest częściej wybierana przez osoby ceniące sobie stabilność przesyłania sygnału. Zwłaszcza gracze lubią ten typ myszki, dla których jest standardowym wyborem. Oczywiście istnieją również myszki bezprzewodowe, których czas reakcji jest bardzo krótki i bez zakłóceń, ale są one bardzo drogie. Kabel zajmuje nam jeden port USB, jednak przeważnie myszka jest przypięta do tego z tyłu obudowy komputera, co nie jest uciążliwe. Mimo tego, że myszki mają często długie kable, a odległość do jednostki to zaledwie kilkanaście centymetrów, to przewód wisi za biurkiem, często niewidoczny dla naszych oczu. 

Myszka przewodowa

Którą wybrać?

Rozpatrujemy dwa typy myszek przeznaczonych do różnych zadań. Osoby ceniące sobie niezawodność pracy urządzenia, szybkość reakcji oraz ci, którym nie przeszkadza kabel, powinni bez zastanowienia sięgnąć po myszkę z kablem, z kolei dla osób pracujących i potrzebujących często przemieszczać się, najlepszym wyborem będzie bezprzewodowa mysz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *