EdukacjaNa czasieSpołeczność

Praca dla młodych – gdzie szukać?

Młodzi ludzie po skończeniu szkoły wkraczają w dorosłe życie i zaczynają szukać pracy. Niektórzy chcą się już usamodzielnić i zatrudniają się na stałe. Są też tacy, którzy tylko dorabiają, a pracę traktują jako zajęcie dodatkowe i kształcą się dalej. W obu przypadkach to człowiek musi znaleźć pracę, a nie na odwrót. Jest wiele sposobów na zdobycie zatrudnienia. Tradycyjne jak Urzędy Pracy, czy gazety, oraz nowoczesne — przez internet. 

Praca biurowa przy komputerze

Zatrudnij się przez Urząd Pracy

Urzędy Pracy nie mają zbyt dobrej opinii. Praca, jaką oferują, często nie spełnia naszych oczekiwań, a zarobki są zbyt niskie. Aby dostawać zasiłki, jako bezrobotny, w takim urzędzie zarejestrować się trzeba. Dodatkowo dzięki rejestracji mamy zapewnione ubezpieczenie zdrowotne, które jest obowiązkowe. Urząd pracy przygotowuje odpowiednią ofertę względem wykształcenia oraz możliwości bezrobotnego i taka osoba dostaje powiadomienie, jeśli pojawiła się dla niego możliwość podjęcia pracy. Urzędy oprócz wysyłania propozycji pracy organizują wiele przydatnych kursów, np. kurs spawacza lub na wózki widłowe, które mogą nam się przydać w przyszłej pracy.

Znajdź pracę przez Internet

W obecnych czasach w Internecie można znaleźć wszystko. Wyjątkiem nie jest też praca. Istnieje wiele serwisów przeznaczonych do zamieszczania ofert pracy, np. pracuj.pl, infopraca.pl, czy nawet olx.pl. Sortowanie na takich stronach jest przeważnie rozwinięte, dzięki czemu odnalezienie interesującej nas oferty jest banalnie proste. Możemy wybrać opcję pracy dla studentów, na pół etatu, dorywczą, z umową o pracę lub o dzieło i wiele więcej. Wszystkie odpowiadające kryteriom propozycje zostaną wyświetlone, a wtedy wystarczy już tylko wybrać tę, która nam odpowiada, wysłać swoje CV do pracodawcy i czekać na odpowiedź.

Praca inżyniera na moście

Warto szukać pracy

Jeśli chcemy, aby praca sprawiała nam radość, a nie była tylko męczącym obowiązkiem, warto przemyśleć, gdzie chcemy się zatrudnić. Przeszukanie stron internetowych związanych z interesującą nas dziedziną jest świetnym pomysłem. Możemy znaleźć również wiele stażów czy kursów, które nas do tej pracy przygotują. W pracy liczy się też pierwsze dobre wrażenie, dlatego warto osobiście pojawić się z CV i przedstawić się w dobrym świetle. Pokaże to również nasze zaangażowanie i zwiększy szanse na otrzymanie stanowiska.

Jeden komentarz do “Praca dla młodych – gdzie szukać?

  • Ogłoszenia o pracę z Polski i za granicy. Skrój sobie pracę na własną miarę – zobacz nasze oferty na etat, dla emeryta, studenta i dla wszystkich innych potrzebujących zatrudnienia w każdym wymiarze czasu. Portal pracy OGIDO to doskonała platforma dla pracodawców, którzy poszukują wykwalifikowanej kadry pracowników, pracowników fizycznych oraz tymczasowych.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *