Samochody

Prawo jazdy, co powinno się wiedzieć przed kursem.

Prawo jazdy, jednym z bardziej powszechnych dokumentów w dzisiejszym świecie. Dzięki niemu możemy prowadzić samochód, motor, ciężarówkę itd. Pozwala na wygodne przemieszczanie się do pracy, do sklepu na zakupy bądź też na wakacje z rodziną. Pozwala również zacząć pracę jako kierowa samochodu ciężarowego, komunikacji miejskiej, lub przy przewozie ludzi (np.bolt, uber, taxi). Kiedy zdecydujemy się zdawać prawo jazdy, musimy wybrać odpowiednia kategorie.

Nauka jazdy samochodem w mieście

Wybór kategorii

Zdecydowaliśmy się zrobić prawo jazdy, wchodzimy na stronę nauki jazdy i przed naszymi oczami wyświetla się lista możliwych kategorii: A, B, C, D, do tego dochodzą jeszcze uprawnienia na przyczepkę, czyli E. Przed wyborem konkretnej kategorii należy odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie, jakich środków transportu chcemy używać, oraz do jakich celów będzie nam ono służyć.

• Kategorie A: uprawniają do jazdy motorowerami, skuterami oraz motocyklami. Dzielą się na kat. AM, A1, A2, A i definiują jaką pojemność silnika możemy wybrać.
• Kategorie B: najbardziej powszechna, czyli uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi do 3,5t. Kategoria ta dzieli się na B1 oraz B, dodatkowo możemy zrobić kwalifikacje na przyczepki, czyli C+E
• Kategoria: C: Zazwyczaj robiona jest w zestawie C+E. Umożliwia nam prowadzenie samochodu ciężarowego z przyczepką. Jeśli chcesz w przyszłości móc pracować jako kierowca zawodowy to, to prawo jazdy jest dla Ciebie!
• Kategoria D: Czyli uprawnienia na prowadzenie autobusów, tak jak przy kat. C, warto się nad tym zastanowić, jeżeli chcemy pracować jako kierowca.

nauka jazdy w Rzeszowie

Kiedy zdawać prawo jazdy na samochody osobowe?

Zastanawiasz się pewnie, kiedy jest najlepszy okres, żeby zrobić prawo jazdy? Pamiętaj, że nauka jazdy samochodem to długi proces nie kończący się tylko na zdaniu egzaminu. Płynna obsługa samochodu przyjdzie z czasem, tak samo, jak zautomatyzowanie tego procesu.
Jeżeli jesteś na początku swojej drogi jako kierowca, nie stresuj się. Pamiętaj, że wybór dobrego ośrodka szkoleniowego ma bardzo duże znaczenie dla powodzenia całego procesu.
Jeżeli interesuje Cię kurs prawa jazdy w Rzeszowie, warto zaznajomić się z ofertą szkoły jazdy OSK Efekt, wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą cię podczas kursu i pomogą zdać egzamin. Dodatkową zaletą jest możliwość zrobienia kursów ADR – czyli przewóz substancji niebezpiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *