RozrywkaSpołeczność

Ognisko czy grill – co lepsze?

Chcąc spędzić czas ze znajomymi w letnie wieczory, zastanawiamy się, w jaki sposób to zrobić by miło spędzić czas. Dobrym pomysłem może być ognisko lub grill. Pyszne grillowane jedzenie lub upieczone nad otwartym ogniem na pewno uświetnią wasze spotkanie. Każdy z was będzie chciał powtórzyć taką imprezę w gronie znajomych. 

 

Ognisko

Każdy z nas pamięta ogniska z młodości, smak przypieczonej kiełbasy, wyciąganie ziemniaków z ogniska. Teraz każda organizacja takiej imprezy to wracanie do przeszłości i próba przypomnienia sobie tego, co wtedy czuliśmy. Niezapomniany klimat, który towarzyszył młodzieńczym wybrykom,  kryje się po części właśnie w ogniskach. Czasami pod opieką dorosłych, czasami bez niej, zawsze dostarczały zastrzyk emocji i wspomnienia, które pozostaną z nami do końca życia. Choć nieodpowiednio zabezpieczone ogniska są niebezpieczne, bo mogą doprowadzić do pożaru, to nadal są częstą formą rozrywki. 

spotkanie przy ognisku

BBQ

Grille są obecnie dużo popularniejsze od ognisk, po części dlatego, że przygotowania do grilla kosztują nas niedużo czasu. Wystarczy odwiedzić pobliski sklep i kupić podpałkę oraz jedzenie, które wrzucimy na ruszt. Do organizacji takiego spotkania nie potrzeba też specjalnego miejsca, wystarczy wygodnie rozsiąść się przed domem i zaczynać grillowanie. Nasze podwórko nie ucierpi również na tym tak, jak w przypadku ogniska, które wypala spory okrąg i przez dłuższy okres czasu nie wygląda zbyt dobrze. Niebezpieczeństwo również jest dużo mniejsze niż w przypadku ogniska, bo źródło ognia często obudowane jest blachą i nie zbliżamy się do płomieni. 

Grillowanie na świeżym powietrzu

Jak spędzić wieczór ze znajomymi?

Ogniska wymagają większego przygotowania, zebrania drewna, przygotowania ławek i stolików, zabezpieczenia przed rozprzestrzenieniem się płomieni. Jeśli jesteśmy gotowi na to wszystko, będziemy mogli przeżyć chwile jak w dzieciństwie jeszcze raz. Z kolei grill jest świetnym pomysłem na improwizowane spotkania z rodziną czy przyjaciółmi, gdyż nie wymaga dużych nakładów pracy i czasu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *