NajnowszeTechnologia

Konferencja Apple

We wtorek 30 października odbyła się konferencja Apple Special Event, podczas której zostały zaprezentowane nowe urządzenia giganta z Cupertino.
Na Konferencji zobaczyliśmy odświeżone wersje iPada pro, MacBooka Air i maca mini.
iPad Pro – całkiem nowy, cały ekranem i cały mocą

Podczas eventu zostały zaprezentowane dwa modele. Ten pierwszy o przekątnej wyświetlacza wynoszącej 11 cali oraz drugi model w wymiarze 12,9 cali. Najnowszy tablet od Apple został niemal całkowicie przeprojektowany. Jest zamknięty w mniejszej i cieńszej obudowie. Pozbyto się przycisku home wskutek czego zmienił się nieco system obsługi urządzenia. Nowy iPad może się pochwalić także nowym procesorem Apple A12X Bionic. Jest on usprawnioną jednostką z iPhone’ów Xs, Xs Max i Xr. Wykonany został w 7 nanometrowym procesie i posiada 8 rdzeni. Kolejną nowością jest nowy Apple pencil. Stylus przyczepia się do obudowy magnetycznie i jest przy tym ładowany bezprzewodowo.

Nowy MacBook Air

Lżejszy, mniejszy i szybszy jest także nowy MacBook Air. W porównaniu do poprzednika został odchudzony o 10 procent i zmniejszony o 17 procent. Wyposażono go w kilka atrakcyjnych nowości. Są to przede wszystkim: nowy ekran Retina Display, Touch ID, Czip Apple T2 umożliwiający zabezpieczanie danych użytkownika i szyfrowanie ich „w locie „. Ponadto, większy gładzik Force Touch oraz ograniczono liczbę złącz do dwóch gniazd USB-C Thunderbolt 3 oraz mini Jack. Całość jest zasilana przy pomocy baterii litowo-polimerowej o pojemności 50,3 Wh.

Mac mini 2018

4 latach od premiery Apple prezentuje nową wersję ich niewielkiego komputera. Do niewielkiej nowej obudowy upchnięte zostaną 4-rdzeniowe lub nawet 6-rdzeniowe procesory Intela 8-generacji. Co w teorii ma skutkować nawet 5 razy szybszym działaniem niż poprzednia wersja. Jeżeli chodzi o pamięć, zdecydowano się na kilka wariantów od najbardziej podstawowej 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB masowej (SSD) do najbardziej topowej z 64 GB RAM i SSD o pojemności 2 TB. Mac mini został wyposażony nowy układ chłodzenia oraz jak jego młodszy mobilny brat w Czip Apple T2. Projektując nowe dziecko, Apple pamiętało także o portach Ethernet (do 10 Gb/s), HDMIminijackHDMI2x USB i 4x USB-C oraz zasilania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *