BudownictwoTechnologiaWyróżnione

Prefabrykaty telekomunikacyjne — dlaczego są opłacalne

Instalacje telekomunikacyjne wymagają odpowiedniej infrastruktury, czyli systemu rur w budynkach i na zewnątrz, potrzebnych do instalacji i przeciągania kabli sieci telekomunikacyjnych. Wymagają też, odpowiednich miejsc, w których będzie można sprawdzić stan owych instalacji. Dlaczego w tym wypadku prefabrykaty są dobrym pomysłem?

Magia prefabrykatów

Prefabrykaty mają wiele zalet w głównej mierze jest to oszczędność czasu, a co za tym idzie także kosztów. Stworzone wcześniej elementy łączone są ze sobą w sposób zależny od materiału wykorzystanego do produkcji prefabrykatów oraz od założeń projektowych. Czas tworzenia konstrukcji z prefabrykatów, jest o wiele mniejszy niż przy tradycyjnych metodach budowy. Jest tak z oczywistych powodów — nie trzeba czekać na utwardzenie materiałów wykorzystanych do budowy. Elementy prefabrykowane są równie, o ile nie bardziej trwałe niż tradycyjne metody budowy.

Telekomunikacja i energetyka

Prefabrykaty w telekomunikacji wykorzystywane są na przykład do produkcji studni kablowych, które służą do umożliwienia dostępu do instalacji sieciowych. Jest to niezwykle ważny element infrastruktury, ponieważ to właśnie za pomocą studni, technicy mogą usunąć awarię sieciową, bądź zmodernizować elementy sieci. W energetyce elementy prefabrykowane wykorzystywane są np. przy słupach energetycznych, jako wzmocnienie ustoju słupów energetycznych.

Słupy elektryczne na tle zachodzącego słońca

Oznaczenia też są prefabrykatami.

Do oznaczenia dróg kablowych również używane są prefabrykaty. Służą one wtedy jako słupki oznaczeniowe, które mają różne zadania i funkcje np.:

  • słupki oznaczeniowe SOP — czyli słupki oznaczeniowo-pomiarowe.  Służą do przyłączania przewodów systemu ochrony antykorozyjnej linii z kabli o powłokach metalowych lub przewodów dla lokalizacji trasy linii kabli dielektrycznych. Umożliwiają wykonanie odpowiednich pomiarów, pełni również funkcję słupka oznaczeniowego.
  • słupki oznaczeniowe SO — czyli słupki oznaczeniowe, które stosowane są do oznaczenia w terenie trasy kabla telekomunikacyjnego i jego punktów charakterystycznych.
  • znaczniki trasy kablowej —Za pomocą których określa się miejsce usytuowania przebiegu kabla w gruncie (typu „K”) lub usytuowanie miejsca jego łączenia (typu „M”). Zazwyczaj znaczniki wykonane są w całości z betonu z wytłoczonym w procesie produkcji odpowiednim symbolem „K” lub „M”.
Najlepiej u producenta!

Aby mieć pewność, że zakupione prefabrykaty są dobrej jakości, najlepiej zakupić je u producenta. Jednym z producentów wyrobów betonowych w tym prefabrykatów jest Styrobud Betoniarnie. W swojej ofercie posiada również beton towarowy, kostkę brukową, pustaki fundamentowe, stropy teriva, ogrodzenia, systemy kominkowe, a także płyty drogowe. Firma ta ma 10-letnie doświadczenie w produkcji wyrobów betonowych. Posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, z której każdy chętnie udziela rady każdemu klientowi oraz doradzi w dokonaniu najlepszego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *