FinanseTechnologia

Naprawa komputera czy zakup nowego?

Uszkodzony komputer to coś, czego wzbrania się każdy i nawet nie chce myśleć, żeby przydarzyło to się jego sprzętowi. Natomiast kiedy do tego już dojdzie, wielu zada sobie pytanie, czy w ogóle warto naprawiać uszkodzony sprzęt i czy nie lepszym rozwiązaniem nie byłby zakup nowego laptopa, czy komputera?
Kiedy nie warto naprawiać?

Jest kilka powodów, kiedy naprawdę naprawa nie będzie miała większego sensu. Będzie to oczywiście wtedy, gdy komputer ma już swoje lata. Gdy koszt naprawy niekiedy przekracza 200% wartości takiego komputera. Innym powodem jest, kiedy komputer posiada wiele wad, niekiedy koszt naprawienia wszystkich jest bardzo wysoki, lub gdy po prostu mocno zalany.

Czy warto naprawiać komputer, czy nie lepszym wyjściem byłby zakup nowego sprzętu ?

A naprawiać?

Sprzęt naprawiamy, kiedy spotykamy się z sytuacjami odwrotnymi niż powyżej, czyli nasz sprzęt jest nie tak przestarzały, koszta naprawy nie przewyższają ceny sprzętu, wad nie jest aż tak wiele, a także w wielu innych przypadkach. Możemy się spotkać z różnymi wyjściami np. kiedy na naszym komputerze były bardzo ważne dane i zależy nam na ich odzyskaniu, w tym wypadku skupiamy się tylko i wyłącznie na odzyskaniu danych, a reszta komputera nadal pozostaje niesprawna. Należy pamiętać, że takie sytuacje można ominąć, wykonując systematycznie kopie zapasowe 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *