Na czasiePodróżeRozrywkaSpołecznośćWyróżnione

Narty czy snowboard – co lepsze?

Entuzjaści zabaw na śniegu dzielą się na dwie grupy, tych, którzy jeżdżą na nartach i tych, którzy wolą snowboard. Są to dwa różne typy zjazdów i obie znajdują swoich zwolenników. Aby doprowadzić je do perfekcji, trzeba ćwiczyć bardzo dużo, choć jazda na nartach jest nieco prostsza. 

Narciarstwo

Narciarstwo jest wymagającym sportem, nie tylko pod względem fizycznym, ale też ekonomicznym. Przede wszystkim jest bardzo dobrym treningiem, a regularna jazda może zastąpić nam siłownię. Aby pozjeżdżać na nartach, nie trzeba za każdym razem jechać w góry, na stoki. Istnieją specjalne, zamknięte hale do tego sportu. Jednak to właśnie pobyt w górach bardzo dobrze wpłynie na nasze zdrowie, a świeże powietrze jest cenne dla naszego organizmu. Są oczywiście też negatywne strony narciarstwa. Bardzo łatwo o kontuzję, skręcenie stawu, czy nawet złamanie, a jeśli jesteśmy początkującymi narciarzami, bez stłuczeń się nie obędzie. Kolejna sprawa to pieniądze. Niestety nie jest to tani sport, samo wypożyczenie sprzętu na kilka godzin to wydatek rzędu 100 zł, a zakup go często wychodzi poza 1000 zł. 

Jazda na nartach po stoku

Snowboard

Snowboard jest dużo młodszą dyscypliną niż narciarstwo, dlatego ze świecą szukać staruszka zjeżdżającego na desce, bo głównie to młodzi decydują się na tego typu zabawę. Każdy, kto próbował nauczyć się jeździć na tym sprzęcie, wie, że nie jest to proste, a część ciała poniżej pleców jest ciągle obolała. Może zdziwić fakt, że nauka podstaw jazdy na snowboardzie zajmuje połowę krócej niż na nartach, lecz opanowanie jej w lepszym stopniu jest już znacznie trudniejsze. Mylne jest również przekonanie, że osoby takie częściej doznają kontuzji, w rzeczywistości jest na odwrót. Dwie stopy przytwierdzone do jednej deski zapobiegają wykręcaniu się stawów. Snowboardziści dużo częściej odwiedzają lekarza z powodu urazów rąk niż nóg. 

Zjeżdzanie na snowboardzie z góry

Snowboard czy narty?

Tak naprawdę są to dwie różne dyscypliny, które wspólne ze sobą mają tylko śnieg i góry. Jazda na nich zupełnie różni się od siebie. Niekiedy narciarze porzucają dwie deski i zakochują się w tej jednej. Odwrotne sytuacje również mają miejsce. Aby zdecydować co lepsze, trzeba spróbować obu z nich i samemu zdecydować na stoku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *