Wyróżnione

Top 5 Gier 2018

Top 5 Gier komputerowych/konsolowych 2018
Producenci gier jak zwykle postarali się, aby gracze nie mieli na co narzekać. W 2018 roku poznaliśmy wiele wspaniałych gier, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Poznaliśmy też gry, o których wielu z nas pewnie wolałoby zapomnieć (tak, to o Tobie mowa Fallout 76). Jednak rok ten mimo wszystko możemy zaliczyć do udanych, a to za sprawą kilku naprawdę udanych produkcji.

 

Oto nasza lista najlepszych oraz najpopularniejszych gier wideo 2018 roku:

 

 

  1. Assasin’s Creed Odyssey

Poprzednia część popularnej serii o asasynach pokazała nam, że studio Ubisoft nie boi się zmienić nawet jednej ze swoich najbardziej znanych serii gier wideo. I tak z gry, która kazała nam skradać się czy ukrywać w tłumie ludzi i dokonywać cichych zabójstw (często można było wybrać jednak opcję frontalnego uderzenia), przeszliśmy w gatunek RPG. W większej mierze walki wyglądają teraz jak otwarty atak oraz zbieranie surowców na ulepszanie swoich broni. I choć nadal studio starało się zachować podstawy fabuły tej serii (konflikt asasynow z templariuszami, wymarła cywilizacja) to nie wszyscy gracze przyjmują radośnie to w jaką stronę zmierzają losy naszej ulubionej frakcji zabójców.

 

Producent: Ubisoft                 Platforma: PS4, Xbox One, PC

  1. Marvel’s Spider-Man

Nowe przygody człowieka-pająka są zdecydowanie pozycją godną polecenia. Pora ponownie wcielić się w jednego z najpopularniejszych bohaterów komiksowych na świecie. W nowej pełnej niesamowitej akcji grze, która momentami sprawi, iż zapomnicie o tym że przygody naszego bohatera w postaci gier wideo nie zawsze odnosiły taki sukces jak jego odpowiednicy na dużym ekranie. Dla każdego fana serii gra jest obowiązkowa. Niestety zagramy w tą produkcję tylko na PS4.

Producent: Insomniac Games            Platforma: PS4

  1. Monster Hunter World

Gra na którą czekali wszyscy fani zabijania potworów. Stwórz swojego awatara oraz jego wiernego pomocnika, który jest wielkim kotem zdolnym do walki u twego boku. Wejdź do świata, gdzie zabijasz potwory aby zdobyć materiały na lepszy ekwipunek dzięki któremu zabijecie silniejsze potwory. Brzmi nudno? Gwarantuję, że poznanie świata gry oraz wysiłek jaki twórcy codziennie wkładają w rozwijanie swojej produkcji sprawi, że nawet kilkukrotne zabijanie tego samego potwora przyniesie ci niebywałą satysfakcję. Do tego jeśli masz problemy z potworami zaproś nawet do 3 znajomych i udajcie się na wspólne łowy. Niestety gra nie wspiera wspólnego grania między różnymi platformami.

Producent: Capcom                               Platforma: PS4, Xbox One, PC

  1. Red Dead Redemption 2

Masz w sobie duszę kowboja? Jesteś fanem serii GTA? Ta gra będzie dla Ciebie idealna. Zdecydowanie jednym z najsilniejszych aspektów gry jest to jak ukazuje ona realia Ameryki Północnej z roku 1899. Na podstawie zapowiedzi gra postawiła sobie wysoko poprzeczkę, jednak możemy teraz śmiało powiedzieć że spełniła wszystkie oczekiwania. Do tego dochodzi tryb wieloosobowy rozgrywki, nad którym twórcy ciągle pracują, aby spełnić oczekiwania fanów. Dla posiadaczy konsol na pewno jedna z gier, o którą trzeba powiększyć naszą kolekcję.

  1. God of War

Najwyższa pora aby bóg wojny powrócił na należne mu miejsce. Zdobywca gry roku podczas rozdania nagród w 2018 roku udowodnił, że ta seria nie jest nawet blisko wyczerpania swojego potencjału. Emocjonujące walki, zmiana mechaniki gry na typową dla nowoczesnych gier akcji, nawet zmiana ulubionej broni na topór. Tyle w kwestii samej rozgrywki. Fabularnie dzieło stoi na równie wysokim poziomie, gdzie w towarzystwie syna głównego bohatera pokonujemy masy nordyckich bestii starających się zakłócić nasz wypoczynek jak również zmierzyć się z konsekwencjami dawnych czynów. Niestety zagrają w to arcydzieło tylko posiadacze konsoli PS4.

Producent: SIE Santa Monica Studio               Platforma: PS4

 

Gry o których warto wspomnieć:

Fortnite – mimo premiery gry w 2017, prawdziwą popularność zyskała ona dopiero w roku 2018, kiedy to stała się również najwięcej grywalną, jak i oglądaną na serwisach streamingowych grą 2018 roku. Gra która początkowo miała skupiać się na trybie kooperacji oraz obronie bazy przed hordami zombie swoją popularność zyskała dzięki darmowemu trybowi Battle Royale, gdzie 100 graczy ląduje na wyspie próbując walczyć o przetrwanie, pokonując pozostałych graczy, aby pozostać ostatnim żywym człowiekiem na mapie.

Super Smash Bros. Ultimate – fakt bycia tej gry poza top 5 możemy prawdopodobnie zrzucić tylko na jej późną premierę w grudniu樂威壯
. Jednakże to nie zmienia faktu bycia jedną z najlepszych bijatyk dostępnych obecnie na rynku. Kto z nas nie marzy o tym aby porazić Mario Elektrowstrząsem Pikachu? A to tylko jedna z ogromnej ilości interakcji jakie ta gra udostępnia nam do walki z wrogami. Do tego ilość postaci z różnych serii gier Nintendo jest bardzo imponująca, a twórcy zapowiadają że będzie ich jeszcze więcej. Jeśli jesteście posiadaczami konsolo Nintendo Switch to z pewnością już jesteście w posiadaniu tej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *