EdukacjaNa czasieNajnowszeUrządzenia mobilneWyróżnione

Papierowa książka czy e-book? Co-Lepsze?

Dzięki wielu akcjom promocyjnym w naszym kraju ludzie stopniowo wracają do czytania książek. Nie tylko liczne promocje na same książki, ale również duże problemy ze stresem, na które często radzi się odpoczynek, są tego powodem. Nie ma nic lepszego niż usiąść w ulubionym fotelu i czytać naszą ulubioną książkę.

Zalety książek papierowych

Stare dobre książki

Moim zdaniem jest to ta lepsza wersja. Nie tylko masz możliwość fizycznego kontaktu z materiałem, ale też w przypadku starszych, jak i nowszych książek, możesz poczuć zapach papieru i tuszu co dla wielu ludzi jest bardzo ważne. Dodatkowo możliwość pochwalenia się ogromną półką pełną książek, zwłaszcza jeśli możemy udowodnić znajomość każdej z nich. Pierwsze co pomyślą o tobie goście, musisz być człowiekiem oczytanym, a to kojarzy się z inteligencją. Natomiast nie zobaczą twoich e-booków na półkach, nawet jeśli byłoby ich wiele razy więcej.

Zalety czytania e-booków

Zalety e-booków

Po drugiej stronie barykady są jednak urządzenia niezwykle poręczne i zdolne do zmieszczenia całej tej półki w kieszeni twoich spodni. Jeśli nie interesują cię wszystkie zalety z poprzedniego akapitu, na pewno posiadasz już czytnik do e-booków. A jeśli nie to ostatnie tablety są tak samo dobre w tym celu. Dodatkowo nie ma potrzeby wychodzenia z domu w celu zakupu lub wypożyczenia. Kilka kliknięć przez Internet i możemy rozpocząć czytanie. Nie mamy też problemów z odpowiednim oświetleniem, gdyż ekrany urządzeń zawsze są podświetlane.

Tradycyjne książki

Co-Lepsze?

Oczywiście jest to kwestia wyboru każdego Czytelnika. Wymienione wyżej zalety obu tych form książek mam nadzieję, pomogą Ci wybrać sposób, w jaki ty chciałbyś czytać. Książki to doskonały sposób na nudę, pomagają rozwijać wyobraźnię, a jeśli lubimy pisma naukowe, również naszą inteligencję. E-booki mogą wydawać się wygodniejsze, zwłaszcza jeśli mielibyśmy do czynienia z naprawdę sporej grubości książką, jednak dla niektórych takie wielkie książki dają najwięcej radości z czytania. My chętnie zachęcamy wszystkich odwiedzających naszą stronę do czytania książek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *