KobietaNa czasie

Koreańska pielęgnacja w 10 etapach

Azjatki od zawsze zadziwiają nas swoją długowieczną urodą, mimo wieku wciąż wyglądają młodo i zdrowo. Jednak sekret koreańskiej urody jest nam znany już od dawna, a koreański rynek kosmetyków na dobre zagościł w Europie i na całym świecie.

 

2 Etapowe mycie twarzy połową sukcesu

Zwykle zmywając makijaż, czy po prostu myjąc twarz rano, czy wieczorem, używamy wody, płynów do demakijażu czy co gorsze zwykłego mydła. Nasze skóra w ciągu dnia zbiera ogromne ilości kurzu i zanieczyszczeń. Do tego wytwarza spore ilości sebum i pozbywa się szkodliwych substancji z naszego ciała. Wszystko to połączone ze sobą stwarza idealne warunki do rozwoju wszelakich chorób skórnych, pryszczy czy zaskórników. Sama woda, lub płyny myjące na bazie wody nie są wystarczające, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. Koreanki mycie twarzy rozpoczynają od olejowania: myją twarz emulsjami olejowymi, lub zwykłymi olejami, które doskonale łączą się z tłustym brudem na naszej twarzy. Następnie zmywają te emulsje płynami na bazie wody, co pozwala na głębokie i dokładne oczyszczenie. Już samo mycie dwu etapowe potrafi diametralnie zmienić stan naszej skóry w krótkim czasie. Wystarczy pilnować w tym systematyczności i oczyszczać twarz rano i wieczorem.

8 Etapów pielęgnacji

Poza myciem twarzy należy zadbać również o dostarczenie potrzebnych jej składników, oraz odpowiednie jej nawilżenie i ochronę przeciwsłoneczną. Po dokładnym oczyszczaniu warto skupić się również na peelingach. Pozwalają one pozbyć się starego naskórka oraz wspomagają walkę z zaskórnikami i są doskonałym sposobem na masaż skóry. Nie powinniśmy wykonywać go więcej niż kilka razy w miesiącu. Ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest też tonizowanie, czyli przywracanie naszej skórze odpowiednie pH. Jeżeli zadbaliśmy o to, możemy zainwestować w emulsje i serum, jednak nie są to najważniejsze etapy dla naszej cery. Najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu naszej skóry. Przede wszystkim nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej. Odpowiedni krem z filtrem potrzebny jest naszej skórze przez cały rok, nieważne czy mamy zimę, czy lato. Skóra narażona jest na szkodliwe promieniowanie przez wszystkie sezony. Brak tej ochrony skutkuje szybszym starzeniem się skóry i sporą ilością zmarszczek!

Koreanki bardzo poważnie traktują swój codzienny i wieczorny rytuał oczyszczania. Dzięki ich podejściu i systematyczności mogą cieszyć się bardzo długo młodym i promiennym wyglądem. Musimy pamiętać przede wszystkim o dobrym oczyszczeniu, nawilżaniu oraz ochronie przeciwsłonecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *