KobietaNa czasieNajnowszeWyróżnione

Jak poprawić swoją kondycję? Pole dance lepszy niż siłownia i fitness?

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba ludzi cierpi na depresję, która często spowodowana jest stresem wynikającym z różnych czynników życia codziennego. Nasz umysł potrzebuje odpoczynku, którego nie zawsze możemy mu dostarczyć. Badania wykazują, że  regularna aktywność fizyczna, podejmowana co najmniej 3 razy w tygodniu  redukuje stres i zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji. Na jaki sport się zdecydować? W artykule kilka naszych propozycji.

Siłownia, fitness, a może pole dance? 

Wszystkie te aktywności umożliwiają nam wzmocnienie ciała, zredukowanie napięcia oraz zapewnienie odpoczynku naszemu mózgowi. Ćwiczenia fizyczne przede wszystkim pozwalają nam zapomnieć o problemach zaprzątających nasze myśli oraz wpływają na wydzielanie endorfin czyli tzw. hormonów szczęścia, odpowiedzialnych za poprawę samopoczucia.

Jeśli chodzi o ćwiczenia związane z wykorzystywaniem mięśni do poruszania różnych ciężarów innych od ciężaru naszych ciał, miejsce serwujące nam taki rodzaj ćwiczeń to siłownia. Ćwiczenia skupiające się na gimnastyce oraz ćwiczenia kontroli własnego oddechu w rytmie muzyki zapewnia nam fitness. Ciekawą alternatywą dla zajęć fitness jest pole dance, czyli taniec na rurze, który zawiera elementy akrobatyki. Taka forma treningu poprawi siłę naszych mięśni i zwiększy gibkość ciała.

Co lepsze?

Siłownia jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą popracować nad budową własnego ciała. Fitness natomiast, jest już formą treningu, która jest bardzo różnorodna, ponieważ może obejmować ćwiczenia wzmacniające statyczne jak i dynamiczne, choreograficzne, prozdrowotne oraz rozciągające.

Równowagę między nimi stanowi pole dance. Dlatego jeśli chcemy popracować nad wzmocnieniem ciała (szczególne kręgosłupa) i poprawić kondycję psychiczną, to jest to najlepszy wybór. Jednakże ze względu na formę zajęć, czyli gimnastykę na rurze, decydują się na nią w większości panie. To błąd, gdyż ćwiczyć pole dance może każdy – niezależnie od stopnia kondycji fizycznej, wieku czy płci. Obecnie studia pole dance starają się zachęcić klientów do udziału w zajęciach np. z partnerem, wprowadzając do oferty zajęcia pole dance dla par, a nawet posiadają program dla pań na wieczory panieńskie. Tak więc jeśli uważasz że twoje ciało potrzebuje odrobiny ruchu i dobrej zabawy jednocześnie, zdecydowanie powinieneś sprawdzić ofertę firm takich jak Studio Acro Pole w Rzeszowie.

W trosce o własne zdrowie

Jeśli zdecydujesz się już na którykolwiek rodzaj aktywności, pamiętaj aby zachować ostrożność przy wykonywaniu ćwiczeń oraz aby nie narzucać sobie zbyt wielkiego wysiłku jednego dnia. Dobra technika przy wykonywaniu ćwiczeń jest bardzo istotna. Jeśli jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z siłownią, najlepiej jest skorzystać z  porad trenera pe犀利士
rsonalnego lub zapisać się na zajęcia grupowe prowadzone przez profesjonalnego instruktora.

Redaktor Paulina

25 lat w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *