ModaNa czasieWyróżnione

Zumba Rzeszów — tylko w acropole.pl

Zdrowy styl życia i dbanie o swoje ciało stało się modne. Coraz więcej osób zaczyna uczęszczać na siłownie. Popularne są zajęcia fitness i taniec. Zumba to forma aktywności, która łączy jedno i drugie.

Co to jest zumba?

Zumba powstała w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Ten trening łączy w sobie tańce latynoamerykańskie z aerobikiem. W trakcie zajęć możemy spalić aż 600 kalorii! Trenerzy układający choreografie łączą ze sobą merengue, salsę, cumbie, flamenco, cha-che, rumbę, twista.

zajęcia fintess

Dla kogo treningi zumby?

To trening przede wszystkim dla osób lubiących dobrą zabawę. Nie ma tutaj ograniczeń co do wieku, wagi, płci czy stopnia zaawansowania. Zazwyczaj na trening przychodzą osoby, które nudzi zwykły aerobik. Różnorodność zajęć tego typu pozwala zaspokoić potrzeby uczestników o różnych upodobaniach i celach treningowych. Podczas takiego treningu w organizmie zachodzi szereg procesów prowadzących do spalania tkanki tłuszczowej, więc zumba jest odpowiednia dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.

Jak zacząć?

Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z tą formą aktywności, musimy sprawdzić oferty okolicznych fitness klubów. Koszt zajęć jest zależny od miasta. W sieciowych klubach zumba wchodzi w pakiet usług dostępnych w cenie karnetu. Jeśli nie wiesz, czy ta forma zajęć będzie Ci odpowiadać, możesz wykupić wejście jednorazowe. Opłata za takie wejście to około 20 zł.

Warto zwrócić uwagę czy instruktor, do którego chcemy się zapisać, zdobył licencję na prowadzenie zumby — możemy to sprawdzić na zumba.com.

Jaki strój?

Najważniejsze jest odpowiednie obuwie. Jeśli zdecydujemy się chodzić regularnie na treningi zumby, warto zainwestować w profesjonalne obuwie do treningu fitness. Zapewnia ono odpowiednią amortyzację, dzięki której unikniemy problemów ze stawami i kręgosłupem.

Pozostała część stroju jest dowolna. W sklepach sportowych każdy znajdzie coś dla siebie.

zumba

Strong by zumba

Jedno ze studiów Rzeszowskich oferuję troszkę inny trening od standardowej zumby. Strong by zumba nie ma nic wspólnego z tańcem. Stanowi połączenie wysokiej intensywności kardio
z ćwiczeniami siłowymi i elementami sztuk walki, przy wykorzystaniu własnego ciężaru ciała. Taki trening spala mnóstwo kalorii.

Zalety zumby
  1. Spala dużo kalorii
  2. Kształtuje wszystkie partie mięśni
  3. Jest różnorodna
  4. Szybkie odchudzanie
  5. Eliminuje stres
  6. Przeznaczona dla każdego
  7. Zdobywamy większą świadomość własnego ciała
  8. Nowe znajomości

Jeśli myślisz o zapisanie się na treningi zumby, a jesteś z Rzeszowa lub okolic to polecamy studio Acropole, które w swojej ofercie ma również inne zajęcia. Doświadczeni instruktorzy prowadzą między innymi zajęcia z jogi, acroyogi, pole dance. Studio oferuje też zajęcia dla najmłodszych. W grafiku znajdziemy pole sport kids, jump kids czy akrobatykę dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *