Na czasieNajnowszeWyróżnione

Jak zmotywować się do aktywności fizycznej?

Kiedy przy spojrzeniu w lustro widzimy, że nadszedł najwyższy czas, aby coś ze sobą zrobić, często obiecujemy sobie, że wkrótce rozpoczniemy ćwiczenia lub dietę. Lecz kiedy w końcu nadchodzi czas, w którym należałoby zacząć, jakoś nie umiemy znaleźć odpowiedniej motywacji. Jak sobie z tym poradzić?

Zacząć od razu!

Najlepiej nie czekać na najbardziej odpowiednią chwilę, tylko zacząć w momencie, w którym się o tym pomyślało po raz pierwszy. Należy pamiętać, że nie wszystkie ćwiczenia wymagają odpowiedniego sprzętu. Sam spacer czy chodzenie po schodach, zamiast użycia windy, jest już dobrym sposobem ćwiczeń. Ciało wtedy przyzwyczaja się do wysiłku, więc kolejne ćwiczenia mogą nie być już tak wielkim problemem.

kobiety, yoga, różowe maty

Postawić sobie cel

Na początku treningu dobrym pomysłem jest znalezienie celu, do którego chcemy dążyć. Niezależnie czy chcemy mieć płaski brzuch, czy chcemy zbudować masę mięśniową. Warto jest dążyć do czegoś, ponieważ w pewnej części to z tego powodu w ogóle zaczęliśmy myśleć o jakimkolwiek treningu. Dążenie do celu nie jest jednak proste, gdyż rezultatów nie zauważymy gołym okiem z dnia na dzień. Dlatego dobrym pomysłem jest zrobienie sobie zdjęcia „przed”, a później regularnie robić kolejne w trakcie przemiany, gdyż efekty powinny być widoczne po pewnym czasie.

Taniec też jest formą ćwiczeń

Jeśli zaczęły nas nudzić zwykłe ćwiczenia, warto spróbować czegoś innego np. zajęć zumby. Jest to świetna forma spędzania wolnego czasu i świetny sposób na poprawienie sylwetki. Zumba jest połączeniem tańców latynoamerykańskich z aerobikiem. Przy dobrej zabawie można spalić zbędne kalorie. Inną interesującą formą ćwiczeń jest Pole Dance, czyli taniec na rurze, który wbrew różnym opiniom nie jest tylko dla wybranych. Tańca na rurze może spróbować każdy, wystarczy tylko udać się w odpowiednie miejsce, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów postawimy pierwsze kroki w świecie Pole Dance.

kobieta tańcząca na rurze

Chęć, motywacja i… miejsce

Przy odpowiednich chęciach robiąc to, co się naprawdę polubiło, nie jest trudno znaleźć odpowiednią motywację. Ćwiczenia pomagające zrzucić zbędne kalorie przy muzyce, czy nawet w tańcu, może być świetnym wyborem. Najlepiej jednak, jeśli w trakcie takiego treningu można uzyskać wsparcie, porady, czy instrukcje od doświadczonych osób, które bacznie obserwują nasz rozwój. Gdzie jednak można znaleźć takie miejsce? Odpowiedź jest prosta — Acro Pole. Acro Pole to miejsce, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów możemy rozwijać swoje umiejętności tańca na rurze. Jeśli jednak, ktoś mówi, że gdy na samą myśl o zajęciach na rurze czuje dreszcze, warto sprawdzić inne formy treningów, np. zajęcia na trampolinach, czy zajęcia fitness na przywieszonych do sufitu linach Bungee Fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *