SamochodySpołecznośćTechnologiaWyróżnione

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Najczęściej kradzieży ulegają nowe samochody. Może się zdarzyć, że nowoczesne zabezpieczenia nie zawsze cię ochronią. Złodzieje samochodowi to profesjonaliści, najbardziej doświadczeni potrafią włamać się do Twojego samochodu i nim odjechać w czasie około jednej minuty! Włamywacz po kradzieży zawozi pojazd do tak zwanej dziupli. Samochód zostaje rozebrany na części i sprzedany.

Jak się zabezpieczyć?

Wykupić ubezpieczenie samochodowe przed kradzieżą. Na rynku funkcjonuje wiele renomowanych firm, które współpracują z  Towarzystwami Ubezpieczeniowymi i oferują dopasowane ubezpieczenia do potrzeb klientów. Oprócz podstawowego ubezpieczenia OC zazwyczaj posiadają szeroką ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych oraz ubezpieczenie na wypadek kradzieży właśnie.

Możesz również zainstalować dodatkowy autoalarm ze wbudowanym żyroskopem zabezpieczającym samochód przed zabraniem przez lawetę. Śledzenie lokalizacji pojazdu, jest również bardzo dobrą opcją. Do tego zadania może nawet nadać się stary telefon posiadający funkcje GPS wraz z dostępem do internetu. Należy pamiętać, że bateria telefonu nie jest nieskończona. Blokady mechaniczne również odstraszą złodziei, blokada pedałów lub kierownicy skutecznie zabezpiecza pojazd. Jednym z najlepszych sposobów jest system odcięcia zapłonu. Aby móc odpalić taki samochód należy przełączyć odpowiedni przełącznik ukryty gdzieś we wnętrzu pojazdu. Ponadto nadruk UV na każdym elemencie karoserii, dzięki któremu nawet po rozebraniu na części naszego pojazdu wiemy, który element należy do nas.

Ubezpieczenie przeciwko kradzieży samochodu

Najpopularniejsze sposoby kradzieży samochodów

Na walizkę — Większość nowych samochodów posiada możliwość otworzenia samochodu bez manualnego użycia kluczyka. Wystarczy podejść do samochodu z pilotem i przejechać dłonią po klamce. Złodzieje wykorzystują to udogodnienie do kradzieży. Lokalizują zaparkowany pojazd oraz mieszkanie właściciela, klucze zazwyczaj trzymamy blisko drzwi wejściowych. Jeden ze złodziei podchodzi z tak zwaną walizką i przechwytuje sygnał wysyłany przez pilot. Następnie podchodzi do samochodu, który stoi dla niego otworem, ponieważ posiada „kluczyk”.

Hakowanie komputera pokładowego — wystarczy, że właściciel samochodu odtwarza muzykę ze swojego telefonu poprzez system bluetooth. Doświadczony haker z odpowiednim sprzętem przechodząc obok takiego samochodu, może wgrać odpowiedniego wirusa do komputera pokładowego, który przejmuje kontrole nad pojazdem. Następnie w dogodnym dla złodzieja momencie podchodzi z telefonem, otwiera pojazd i odjeżdża.

Na butelkę — Złodziej umieszcza zwykłą plastikową butelkę pomiędzy oponą a błotnikiem. Gdy ofiara próbuje odjechać, słyszy dźwięk zgniatanej butelki. Każdy w obawie o swój pojazd wyjdzie zobaczyć, co takiego stworzyło taki dźwięk. Na to czeka złodziej, który stoi obok i zaraz po twoim opuszczeniu pojazdu wsiada do pojazdu z kluczykami w stacyjce i odjeżdża.

Na Kółko — Złodzieje przebijają oponę i czekają, aż właściciel przystąpi do wymiany ogumienia. Podczas gdy kierowca zajęty jest wymianą, złodzieje kradną najcenniejsze przedmioty z wnętrza samochodu.

Na stłuczkę, na policjanta oraz ulotkę — metody te są zbliżone, jeden ze złodziei odwraca uwagę kierowcy i zmusza go do opuszczenia samochodu. Gdy kierowca pozostawi kluczyki w stacyjce, drugi wsiada do pojazdu i odjeżdża.

Włamanie do samochodu

Zabezpieczyć nasz pojazd możemy na wiele sposobów, jednak profesjonalni złodzieje cały czas znajdują coraz to nowe sposoby kradzieży i z reguły są zawsze o krok przed nami. Stąd też nawet najlepsze zabezpieczenia nie zastąpią ubezpieczenia, które pozwoli na zrekompensowanie poniesionych strat. Atrakcyjne ubezpieczenia w Rzeszowie oferuje firma Carlo 24, która współpracuje z ponad 20 Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Firma oferuje ubezpieczenie na każdą kieszeń dopasowaną do potrzeb indywidualnego klienta. Ubezpieczenia żaden złodziej nie ukradnie i chociaż wiąże się to z dodatkowymi kosztami, to warto być przezornym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *