Na czasieWyróżnione

Catering pudełkowy czy zdrowe posiłki przygotowywane samodzielnie?

W ostatnim czasie na popularności zyskuje tzw. dieta pudełkowa. Na zdrowe jedzenie w pudełkach dostarczane codziennie pod nasze drzwi przez firmy cateringowe decydują się gwiazdy, sportowcy, ale też zapracowane osoby, które nie mają czasu na przygotowywanie samodzielnie zdrowych posiłków w domu. Czy catering jest bardziej opłacalny dla naszego zdrowia i kieszeni, niż gotowanie w domu? A może jest to tylko niepotrzebna moda?

Catering dietetyczny jest wygodny i szybki. Nie musimy zaprzątać sobie głowy kalorycznością posiłków oraz tym, czy jedzenie jest zdrowe. Trudno znaleźć miasto w Polsce, gdzie nie funkcjonuje żadna firma zajmująca się cateringiem dietetycznym. Zanim jednak zdecydujemy się na zamawianie posiłków w pudełkach, warto się dobrze zastanowić, aby uniknąć rozczarowania.

jaka dieta pudełkowa?

Zdrowe jedzenie przygotowywane samodzielnie w domu

Gotując posiłki samodzielnie w domu mamy pełną kontrolę nad tym co jemy. Możemy przygotować posiłek w zależności od tego na co aktualnie mamy ochotę. Dużą wadą cateringu dietetycznego jest natomiast fakt, że nie do końca mamy wpływ na to, co trafi na nasz talerz danego dnia.

Co się bardziej opłaca?

Oprócz czasu oszczędzonego na przygotowywanie posiłków, catering jest również bardziej opłacalny finansowo. Pomijając koszt produktów potrzebnych do zrobienia jedzenia, oszczędzamy również paliwo na dojazd do supermarketu oraz wodę potrzebną do zmywania po posiłkach.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę cateringową?

Klienci firm cateringowych mogą dostosować dietę do swoich potrzeb:

  • dietę o różnej wartości energetycznej: od 1000 kcal do 2500 kcal lub więcej;
  • dietę dostosowaną do trybu życia – niezależnie czy jesteś sportowcem, osobą mało aktywną fizycznie, czy też mamą na pełny etat;
  • dietę spersonalizowaną pod względem alergii, uczuleń, czy produktów, których nie lubimy.

Wybierając firmę cateringową warto upewnić się, czy posiłki przygotowywane są pod okiem dietetyków. Warto korzystać tylko z usług sprawdzonych firm cateringowych, dlatego polecamy Catering Legenc. Firma ta świadczy profesjonalne usługi cateringowe nie tylko dla klientów poszukujących diety pudełkowej, ale posiada również ofertę dla firm oraz catering na imprezy okolicznościowe.

 

Redaktor Paulina

25 lat w branży.

Jeden komentarz do “Catering pudełkowy czy zdrowe posiłki przygotowywane samodzielnie?

  • Badania żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Współpracujemy z organizacjami publicznymi, firmami i osobami prywatnymi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *