KomfortMateracemeble

Łóżko dziecięce a potrzeby dziecka

Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego należy skupić się na potrzebach pociechy, jakie trzeba zaspokoić. W zależności czy szukamy łóżeczka dla chłopca, czy dziewczynki, będziemy starać się dobrać kolor i motywy, tak by dziecko polubiło nowe miejsce do spania i wypoczynku. Podczas planowania zakupu trzeba uważnie przyjrzeć się uwzględnionym rozwiązaniom oraz wykorzystanym materiałom. Meble dla dzieci powinny mieć łagodne krawędzie oraz absolutnie nie powinny zawierać żadnych substancji, które mogłyby się okazać szkodliwe dla jego zdrowia i rozwoju.

Jak znaleźć wymarzone łóżeczko dla swojej pociechy?

Na rynku jest wiele rodzajów łóżek. Mogą to być między innymi składane fotele, tapczany, łóżka z szufladami lub barierkami. Zainteresowaniem cieszą się także łóżka piętrowe, jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecięcym. Zasadniczo, najlepszym wyborem są łóżka dla dziecka wyposażone w komfortowy materac, ponieważ będzie on w stanie zapewnić najwyższy komfort snu przez całą noc. Tapczaniki wykańczane są dosyć niskiej jakości gąbkami, które nie dają należytego  podparcia dla kręgosłupa, dlatego sen na nich może sprzyjać bólom pleców i mięśni u dziecka.

 

Na co zwracać uwagę podczas planowania zakupu?

Każdy rodzic ma szeroki wybór motywów oraz kształtów samego łóżka, ale czynnikiem decydującym, który należy brać pod uwagę to ilość miejsca w pokoju, jakie możemy przeznaczyć na łóżko dla juniora. Łóżko dziecięce powinno być przede wszystkim bezpieczne, praktyczne i funkcjonalne. Do pokoju dziecięcego warto wybrać również łóżko wyposażone w dodatkową szufladę w podstawie mebla. Dzięki niej można uzyskać więcej przestrzeni do przechowywania na przykład na pościeli, ubrań czy zabawek.

 

Odpowiedni materac, czyli jak zapewnić głęboki i zdrowy sen

Rzeczą godną uwagi podczas poszukiwań łóżka jest materac. Czasem sprzedawcy dorzucają do łóżek materace, ale lepiej jest wybrać go samodzielnie i dopasować do swoich potrzeb. Z materacem wiąże się kolejna kwestia. Przed zakupem należy sprawdzić, czy tapicerkę, pokrowce na poduszki i obszycie materaca można prać. Jest to bardzo ważne, gdyż dzieci zwykle nie uważają i łatwo brudzą meble. Polecanym materacem jest produkt wykonany z pianki termoelastycznej gwarantującej najlepsze, inteligentne podparcie dla kręgosłupa dziecka. Pianka termoelastyczna nazywana jest także pianką z „pamięcią” tzw. MEMORY – podczas snu – perfekcyjnie dopasowuje się do ciała, a następnie powraca do pierwotnego stanu. Materac reaguje nie tylko na nacisk, ale i na temperaturę ciała. Materac termoelastyczny posiada perfekcyjną elastyczność punktową.

Firmą, która oferuje zarówno materace o najwyższej jakości, jak i wyjątkowe łóżeczka dziecięce jest Baby Comfort. Nie tylko oferują szeroką gamę gotowych produktów, ale także umożliwiają samodzielne zaprojektowanie łóżeczek. W sklepie istnieje możliwość zmiany kolorów poszczególnych elementów, więc możesz stworzyć coś nietuzinkowego i wyjątkowego tylko dla swojego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *