GadżetyModa

Piękne wnętrze – ozdób swój dom

Wystrój domu jest niezwykle ważny, każda dobrze dobrana ozdoba poprawia nasze samopoczucie. A przecież o to chodzi, żeby we własnych czterech ścianach czuć się dobrze. Kwiaty, figurki, czy obrazy olejne są obowiązkowym wyposażeniem większości mieszkań. Droższe, tańsze, większe, lub mniejsze, każda z nich doda naszemu lokum uroku.

Kwiat stojący na parapecie, ozdabiający wnętrze domu

Jak własnoręcznie ozdobić swój dom?

Ozdoby często kosztują zbyt dużo, abyśmy mogli sobie na nie pozwolić. Jest jednak inny sposób na to, aby nasze ściany nie pozostały puste. Wystarczy wykonać je własnoręcznie, co na pewno zmniejszy koszty, a jakość wcale nie musi być gorsza. Kilka przykładów dekoracji, które możemy zrobić sami:

  • jeśli czujemy w sobie duszę artysty, możemy namalować swój własny obraz, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie,
  • istnieje wiele poradników jak robić kwiaty z bibuły, przyklejmy je do sznurka, który następnie powieśmy nad łóżkiem,
  • zwykły słoik może być ozdobą, wystarczy ładnie owinąć go sznurkiem, wstawić do niego świeczkę i kreatywny świecznik gotowy,
  • rolki po papierze toaletowym możemy przykleić do ściany w kształt gałązki lub innego wzoru,
  • kolorowa taśma również jest świetnym materiałem dekoracyjnym, wystarczy obkleić lustro, drzwi, lub coś, co nam wpadnie w oko, a efekt będzie piorunujący.

To tylko niektóre ze sposobów na upiększenie swojego mieszkania, jest ich multum, a ogranicza nas tylko wyobraźnia oraz umiejętności manualne, choć te drugie mniej, bo możemy poprosić o pomoc kogoś innego.

Abstrakcyjny obraz upiększający wnętrze domu

Ozdób swoją ścianę obrazem olejnym

Obrazy na ścianach to pierwsze ozdoby, jakie powstały. Już jaskiniowcy dekorowali je w ten sposób. Nie była to sztuka na najwyższym poziomie, ale przy ówczesnej technologii nie ma się co dziwić. Przez kolejne lata,  malarstwo stawało się sztuką, a dzieła niektórych sławnych malarzy kosztują obecnie miliony dolarów. Malowidła dzisiejszych malarzy nie różnią się wiele od tych dzieł sztuki, a jedynie tym, że namalowała je mniej znana osoba. Warto więc zakupić takie obrazy i ozdobić nimi swoje ściany. Sylwia Cybulska-Wilkoń jest jednym z takich artystów, którzy swoją pasje przelewają na płótno. Oferuje ręcznie malowane obrazy olejne, aby emanowały swoim pięknem na murach wszystkich domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *