GadżetyInternetNa czasieNajnowszeTechnologiaUrządzenia mobilne

Gry mobilne czy komputerowe/konsolowe? Co-lepsze?

Od ponad 5 lat obserwujemy już rosnący trend na granie w gry mobilne. Powoli ludzie odchodzą od tradycyjnego grania w domu na rzecz swoich urządzeń mobilnych, które można zabrać wszędzie. Do tego niesamowicie popularne gry jak Fortnite czy PUBG wypuszczając swoje wersje mobilne, znacząco przyśpieszyły ten wzrost.

Pokemon Go na telefony

Zalety gier mobilnych.

Każdy z nas obecnie posiada telefon komórkowy. Zdecydowana większość z nich to smartfony, zaawansowane technologicznie urządzenia mobilne. Nawet przed ich erą mogliśmy zagrać w prymitywne wersje dzisiejszych gier, osobiście pamiętam tytuły takie jak Space Impact, Snake czy Bounce. Dzisiaj gry nie tylko wyglądają zdecydowanie lepiej, ale mamy możliwość zagrania w nie przez Internet ze znajomymi. Do tego, jak pisaliśmy wcześniej, na platformę tą zostały przeniesione uboższe wersje odpowiedników gier komputerowych, które i tak skupiają rzesze fanów. A smartfon czy tablet można zabrać wszędzie. Internet mobilny mamy wszędzie. Nie ma prawie żadnych ograniczeń co do tego, kiedy możemy zagrać, prawdopodobnie ogranicza nas tylko bateria.

gry komputerowe

Stare dobre gry komputerowe i konsolowe.

Prawdziwi gracze wiedzą, że mobilność to nie wszystko. Jak na razie kosztem możliwości noszenia naszej biblioteki gier w kieszeni jest jakość. Na ten moment smartfony nie są w stanie zaoferować nam takich samych wrażeń jak ich odpowiedniki na dużym sprzęcie. Do tego kontrolery do gier są dużo bardziej zaawansowane, a gry największego kalibru dostępne są tylko na duży sprzęt.

gry konsolowe

Podsumowanie

Potrzeba stałego dostępu do źródła zasilania, jak również stacjonarność tych drugich sprawia, że chęć dostarczenia sobie rozrywki przykuwa nas do jednego miejsca. Oczywiście możemy cały sprzęt przenieść, jednak zajmuje to czas. Smartfony oferują nam możliwość grania w każdym miejscu o każdej porze, dopóki mamy wystarczająco baterii. Jednak czy jest to dla nas wystarczające udogodnienie, aby wybrać gry słabszej jakości. Wybór pozostawiam w Waszych rękach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *