Rozrywka

3 najlepiej sprzedające się książki wszech czasów.

Jeśli zastanawialiście się kiedyś które książki są bestsellerami, w tym artykule przedstawię trzy z nich. Nie jest to lista doskonała, ponieważ są książki, których dokładnego nakładu nie da się policzyć ze względu na wznowienia. Na liście nie znajdziecie pozycji religijnych i politycznych. Ich nakłady są szacowane na miliardy kopii, ale ze względu na nieoficjalne wydania i tłumaczenia określenie całkowitej liczby egzemplarzy jest niemożliwe.

„Don Kichot” Miguela de Cervantesa – ponad 500 milionów sprzedanych kopii

Don Kichot

Don Kichot z Manczy zwany jako Rycerz Ponurego Oblicza jest pięćdziesięcioletnim szlachcicem, który pod wpływem literatury rycerskiej postanowił zostać błędnym rycerzem. Rycerz wybiera swoją wybrankę serca, którą nazywa Dulcyneą. Wraz ze swym koniem Rosynantem i giermkiem Sancho Pansą wyrusza w drogę, na której przeżywa niezwykłą ilość przygód. „Don Kichot” jest największym dziełem hiszpańskiego satyryka i poety Miguela de Cervantesa.

„Opowieść o dwóch miastach” Charlesa Dickensa – ponad 200 milionów sprzedanych kopii

Książka przedstawia Paryż i Londyn w przededniu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. W tym czasie splatają się losy młodego francuskiego arystokraty, starego lekarza więzionego niesprawiedliwie przez osiemnaście lat w Bastylii, jego córki i angielskiego prawnika. Dramatyczna, przejmująca historia. Znakomita powieść Charlesa Dickensa, najwybitniejszego przedstawiciela angielskiej powieści społeczno-obyczajowej drugiej połowy XIX wieku

„Władca Pierścieni” J.R.R Tolkien – ponad 150 milionów sprzedanych kopii

Władca Pierścieni
Jest to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnie autora świat. Fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie bogaty i pełny jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, lecz też czasem przerażająca. W ciągu pięćdziesięciu lat od pierwszego wydania „Władcy Pierścieni” miliony ludzi na całym świecie uległy urokowi tej powieści. Książka doczekała się też Oskarowej trzyczęściowej ekranizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *