EdukacjaNa czasieNajnowszePodróżeSpołeczność

Praca za granicą czy w Polsce? Co-Lepsze?

Już od dłuższego czasu panuje w naszym kraju trend wyjeżdżania do pracy za granicę. Można go zaobserwować nie tylko u ludzi młodych, ale też u starszych. Co go powoduje? Czy praca w Polsce jest zła? O tym w naszym artykule.

Potrzeba zarobku.

Ludzie młodzi, zazwyczaj kończąc szkołę średnią, nie wiedzą co robić. Część z nich mając za sobą wsparcie rodziny, idzie na uczelnie wyższą. Część ciężko pracuje w różnych firmach przyjaznych studentom i jednocześnie studiuje zaocznie. Jednak wielu woli wybrać ścieżkę na zachód. Kraje jak Niemcy, Holandia, Wielka Brytania oferują podobną pracę jak ta dla studentów. Pracę, która nie wymaga wyższego wykształcenia z zarobkami, które pod względem liczbowym są podobne. Jednak w przeliczeniu na naszą walutę różnica jest już widoczna. To wszystko jest osiągalne ostatnimi czasy nawet bez znajomości języka obcego.

Praca poza domem必利勁
height=”344″ />

Praca poza domem.

Ludzie starsi również decydują się na takie kroki, jeśli z jakichś przyczyn nie mają dobrej pracy w Polsce lub są ze swojej niezadowoleni. Ludzie potrafią robić to przez wiele lat i zapomnieć o pracy w kraju. Oznacza to jednak ciągłe wyjazdy. Życie więcej niż połowy swojego życia poza miejscem, które nazywamy domem. Czasem pozostawiając za sobą swoich bliskich. I choć teraz możliwa jest dobrej jakości komunikacja na dystans to nie to samo, co obecność.

Ciężka praca

Praca w Polsce.

Jak dobrze być w domu, jak to mówią. Niestety nie każdy z nas może to powiedzieć. Niska płaca często spotyka się z niską jakością życia. Nie każda praca daje satysfakcjonujące zarobki. Wielu ludzi uczy się żyć, z tym co ma. Wielu ludziom zależy również na atmosferze w pracy. Nie każda praca jest jednak osiągalna bez odpowiedniego wykształcenia. Jednak każda moneta ma dwie strony. Ludzie którzy za młodości zaryzykowali, żyli za niewiele, ciężko pracując i kształcąc się, teraz mają zarobki porównywalne do tych za granicą.

Z lepszą pracą lepsze zarobki

Co wybrać.

To na pewno trudny wybór dla każdego z nas. Zwłaszcza dla ludzi młodych. Część z was na pewno wybierze drogę łatwą – pracę za granicą. Praca taka osłabia więzi z ludźmi w kraju, jednak wielu jest gotowa poświęcić to dla łatwych pieniędzy. Inni pozostaną w kraju i wybiorą drogę pracy za marne pieniądze z nadzieją na lepsze. Najważniejsze jednak to pracować ciągle nad poprawą jakości swojego życia, a to jest możliwe w obu przypadkach. Czasem trzeba będzie zacisnąć zęby, jednak pracujmy tak, aby u schyłku naszego życia powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z naszych wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *