Samochody

Czy warto przyciemniać szyby w samochodzie?

Przyciemnianie auto szyby w dzisiejszych czasach jest klasykiem i zależy od zamysłu posiadacza samochodu. Dlatego opiszemy, czy warto zdecydować się na taki zabieg.

 

Jaki jest cel przyciemniania szyb?

Wiele osób jest zwolennikami ściemniania szyb ze względu na wygodę i bezpieczeństwo. Czujemy się bardziej komfortowo z przyciemnionymi szybami, gdyż pasażerowie jadących obok nas aut, nie będą do nas zaglądać. Również, gdy zostawiamy auto na parkingu, przechodnie w mniejszym stopniu będą widzieć, co zostawiliśmy w środku. Drugą korzyścią, jaką jest bezpieczeństwo, gdyż często przyciemniamy folią, aby osłonić się przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Często jest tak, że razi nas słońce i utrudnia nam to kierowanie pojazdem.  Dzięki okryciu autoszyb folią w naszym pojeździe jest chłodniej. Dlatego, gdy któraś z tych przeszkód Cię denerwuje, polecamy przyciemnić autoszyby.

Na zawsze, czy tymczasowo?

Przy podjęciu decyzji związanej z tym tematem, warto określić się na jak długo, chcemy je ściemnić. Można przyciemnić szyby na jakiś czas np. tylko na sezon letni, ale ciekawą opcją jest też ściemnianie na stałe. Jednak przy wyborze pierwszej oferty są dwie możliwości: jedną z nich jest odwrócenie procesu przyciemniania, ale ten sposób nie jest przez nas polecany, gdyż jest on długotrwały i kosztowny. Dlatego też w przypadku ściemniania sezonowego proponujemy oklejać szyby folią samoprzylepną, którą możemy bez problemu zdjąć, jak ten patent na samochód stanie się nudny.

Czy można ściemnić przednią szybę?

Wielu z nas zastanawia się czy można przyciemnić szybę z przodu. Pomimo pozorów można ją przyciemnić, ale tylko folią przeźroczystą. Jednak jest to procedura skomplikowana, gdyż musi ona posiadać atest Instytutu Szkła i Ceramiki, aby zapewnić najwyższą jakość bezpieczeństwa, przy niechcianych stłuczeniach przedniej szyby.

Podsumowanie

Na rozważany problem, czy warto przyciemniać autoszyby, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to kaprys właściciela pojazdu. Jednak dla osób potrzebujących komfortu i bezpieczeństwa, jest to bardzo polecane. Przed podjęciem decyzji, warto określić czas, na jaki nasze szyby mają być ściemnione. Na przyciemnianie przednich szyb potrzebny jest atest. Myślę, że pomogłem podjąć decyzję w tej niełatwej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *