GadżetyTechnologia

Druk offsetowy, czy cyfrowy – co lepsze?

Zdarza się tak, że musimy wydrukować określony projekt. Jednak w czasach różnorodnych technologi ciężko jest się zdecydować na konkretną, dlatego pomożemy, porównując dwie popularne techniki poligraficzne i określimy, w jakich przypadkach lepszy jest druk cyfrowy, a w których offsetowy.

Druk offsetowy

W tej opcji obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe za pośrednictwem cylindra pośredniego, który jest pokryty obciągiem. Zdecydowanie go polecamy dla większych zleceń liczących setki, czy tysiące egzemplarzy. Pomimo dużej ilości materiałów profesjonalne drukarnie w Rzeszowie i innych miastach powinny wykonać takie zlecenie w ciągu około czterech dni roboczych. Zazwyczaj w tej technologii drukuje się do formatu B2 i wydawane projekty są przy użyciu nowoczesnych maszyn czterokolorowych. 

Druk cyfrowy

Jest to metoda druku wykonywana przy pomocy elektrofotograficznej maszyny drukarskiej. Najczęściej jest wykorzystywana do szybkich zleceń, które liczą od kilku do kilkunastu egzemplarzy. Takie realizacje drukarnie wykonują nawet w ciągu kilku godzin. Często przy użyciu tej techniki publikuje się materiały do formatu SRA3. Dlatego, jeśli Twoje zlecenie jest stosunkowo małe, polecamy tę technikę.

Podsumow犀利士 anie

Druk offsetowy jest bardzo użyteczny przy dużych zleceniach na setki, czy tysiące egzemplarzy, które mogą poczekać kilka dni. Jednak jeśli zależy Ci na czasie i Twoje zlecenie liczy kilka czy kilkanaście stron, wybralibyśmy opcję druku cyfrowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *