FirmyGadżetyInternetNa czasieNajnowszePodróżeSamochodyTechnologiaUrządzenia mobilneWyróżnione

Google Maps jako najlepsza nawigacja na świecie? Test nowych komunikatów, m.in. o fotoradarach!

Gigant z Mountain View stawia decydujące kroki w kierunku całkowitego zdominowania aplikacji do nawigacji podczas jazdy. Wydaję się, że przysłowiową kropką nad „i” będą obecnie testowane usprawnienia do systemu ostrzeżeń dla kierowcy, w których znajdziemy te o fotoradarach w naszej okolicy.

Gwóźdź do trumny dla innych nawigacji?

Aplikacja Google Maps powszechnie dostępna jest na całym świecie. Dodatkowo większość aplikacji tej firmy w tym Mapy Google są już domyślnie instalowane na wszystkich urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Ludzie często korzystają z niej podczas podróży, jako że jest łatwa w obsłudze, posiada komunikaty głosowe oraz jest ciągle aktualizowana. Jedynym jej minusem były jednak braki w funkcjonalności związane z ostrzeżeniami o zagrożeniach na drodze, a także informacją o miejscach występowania fotoradarów. To ma się wkrótce zmienić.

Najnowsze testy aplikacji.

Podczas przeprowadzanych obecnie beta testów, w których biorą udział między innymi Polacy, Google zaimplementowało lepsze, bo głosowe ostrzeganie na temat zagrożeń na drodze, takich jak wypadki, oraz pozwala na zobaczenie czy na naszej trasie nie będą występowały punkty kontroli prędkości. Ostrzeżenie takie również będzie głosowe, co jest ogromnych udogodnieniem dla ludzi obecnie korzystających z nawigacji tej firmy.

Co stanie się z innymi?

Jeśli testy przejdą pomyślnie, powinniśmy móc skorzystać z tych udogodnień w ciągu najbliższych miesięcy, co oznacza, że nie będziemy już potrzebować innych, płatnych nawigacji. Wiele firm świadczących usługi nawigacyjne i produkujących sprzęt do nawigacji będzie musiało się poddać, chyba że znajdą jakieś innowacyjne rozwiązanie. Ci z nas, którzy już zakupili nawigację, zapewne na razie przy niej zostaną, lecz w przyszłości może się okazać, iż przestaną one być aktualizowane. Może to prowadzić do potrzeby przejścia na Mapy Google, a to do monopolizacji rynku nawigacyjnego na świecie. Pozostaje tylko czekać na premierę tej aktualizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *