Na czasieSpołecznośćWyróżnione

Jak sobie radzić ze smogiem. Zadbaj o czyste powietrze.

Żyjemy w czasach kiedy każdy posiada już samochód spalinowy. Dodatkowo w dużych miastach przez ogromne zatłoczenie oraz potrzebę ogrzewania mieszkań, połączone ze spalinami wydzielanymi przez kominy dużych fabryk znajdujących się na obrzeżach i tymi emitowanymi przez nasze samochody jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Pomożemy Ci radzić sobie ze smogiem!
Podstawowe sposoby ochrony przed smogiem.

W życiu codziennym zapewne często zdarza nam się w drodze do szkoły lub pracy przechodzić przez najbardziej ruchliwe ulice w mieście. Najwyższa pora poświęcić trochę więcej czasu i znaleźć inną, mniej zatłoczoną drogę do pracy tak, aby unikać ulic, po których jeździ dużo pojazdów ze względu na szkodliwe opary z procesu spalania w ich silnikach. Przydatna też będzie specjalna maska, która pomaga filtrować wdychane powietrze. Rozwiązanie to bardzo popularne na wschodzie jeszcze nie do końca przyjęło się w Polsce jednak jest to bardzo dobry sposób ograniczenia wdychanych przez nas szkodliwych związków.

 

Dodatkowo, jeśli korzystamy z samochodu codziennie, starajmy się zadbać o to, aby filtr wydechu był w jak najlepszym stanie. Sprawi to, że będzie lepiej filtrował spaliny, przez co mniej z nich dostanie się do powietrza. Kiedy korzystanie z auta nie jest jednak konieczne, to dobrze byłoby się przesiąść na komunikację miejską.

Wiemy również że smog jest najbardziej widoczny w zimie, ze względu na większą emisję szkodliwych środków do powietrza w wyniku ogrzewania mieszkań. W zimie również najwięcej osób decyduje się na podróżowanie samochodem, nie używając pojazdów jednośladowych, poprzez złe warunki na drodze. Wtedy jest zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że powietrze które ,wdychamy, jest bardzo szkodliwe.

 

Zastosuj w domu oczyszczacz powietrza!

Filtry powietrza mogą odkrywać kluczową rolę w Twoim życiu codziennym w dużym mieście. Nie mogą to jednak być jakiekolwiek filtry, gdyż zależy nam na tym, aby jednak pozbyć się nie tylko zapachów, ale zwłaszcza szkodliwych pyłów i oparów z powietrza. Upewnijmy się więc, że posiada on filtr HEPA oraz filtr węglowy.

Oto lista proponowanych przez nas filtrów:

  • Klarta Stor Black
  • Sharp KC-A40EUW
  • IDEAL AP 80 PRO

Oczywiście jakość filtra będzie mocno zależna od tego, jak dużo jesteśmy w stanie na niego wydać. Dlatego np. pierwszy z proponowanych filtrów jest najtańszy i kosztuje ok. 1200 zł, podczas gdy ostatni kosztuje już ok. 4900 zł, posiadając jednak tryb automatyczny oraz najnowszy oferowany rodzaj filtra HEPA H14. Dlatego kupując oczyszczacz powietrza, musimy znać wiele czynników, jak poziom zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście czy głośność pracy filtra i samodzielnie ocenić ile powinniśmy wydać na taki oczyszczacz. A jak wiadomo na zdrowiu, nie należy oszczędzać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *