Wyróżnione

Problem z prawem? Dochodzenie własnych praw? Na własną rękę czy z adwokatem?

Zdarzają się sytuacje, w których mamy problemy prawne. Obecnie na rynku działa mnóstwo adwokatów i radców prawnych. Czy w takiej sytuacji warto wybrać się do specjalisty czy raczej lepiej dochodzić własnych praw samemu?

prawnik

 Profesjonalna pomoc prawnicza

Internet obecnie dostarcza nam odpowiedzi na wiele pytań z zakresu prawa. Jednak bez odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia i kompetencji nie jesteśmy w stanie rozwiązać złożonych problemów. W takiej sytuacji pomoc radcy prawnego będzie niezbędna. Kancelarie oferują wiele usług. Każdą sprawę, która budzi nasze wątpliwości, można konsultować z profesjonalistą.

Ile to kosztuje?

Opłaty za usługi prawnicze zależą od rodzaju i stopnia zawiłości sprawy. Forma oraz wysokość wynagrodzenia są zazwyczaj ustalane indywidualnie z klientem. Rozliczenie może być w systemie godzinowym, ryczałtowym oraz wynikowym. Jest możliwość zastosowania rozliczenia mieszanego.

Na co zwrócić uwagę?

Gdy zdecydujemy się na zatrudnienie profesjonalisty, musimy dokładnie się zastanowić, do której kancelarii prawnej się zgłosić. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie rekomendacji. Dobrym rozwiązaniem jest popytanie rodziny i znajomych, czy mogą kogoś polecić. Wybierając adwokata z polecenia, mamy pewność, że ktoś z bliskich już go sprawdził, ponieważ z nim współpracował. Mamy już wiedzę na temat jego podejścia do klienta oraz sposobie działania.

Ważne jest, aby sprawdzić, czy interesujący nas adwokat specjalizuje się w sprawach takiego rodzaju jak nasza sprawa. Z reguły zajmują się sprawami karnymi, może jednak się zdarzyć, że ten konkretny pełnomocnik zajmuje się tylko np. sprawami rodzinnymi. Nie każdy profesjonalista jest specjalistą w każdej gałęzi prawa.

Adwokata możemy poszukać w internecie. Istnieje wiele portali internetowych, na których użytkownicy polecają konkretnych adwokatów. Większość kancelarii adwokackich posiada strony internetowe. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę.

Aby z wielu dostępnych opcji wybrać jedną konkretną, należy sprawdzić, czym dana kancelaria się zajmuje. Zazwyczaj taka informacja znajduje się w ofercie kancelarii. Następną ważną rzeczą jest sprawdzenie doświadczenia pracujących tam prawników.

Istotne jest, aby wybrany adwokat działał w okręgu, w którym prowadzone jest postępowanie karne. Sprawy zazwyczaj są bardzo dynamiczne, a podczas ich trwania często trzeba podejmować szybkie decyzje.

dokumenty

Bez stresu

Podczas problemów prawnych jesteśmy bardzo zdenerwowani, często nie myślimy racjonalnie. Zazwyczaj tez nie znamy się na kodeksach prawnych i zapiskach drobnym druczkiem czy zawiłym językiem. Aby oszczędzić sobie nerwów, warto zatrudnić profesjonalistę, który nam pomoże. Musimy pamiętać o wyborze doświadczonych kancelarii, takich jak Kancelaria Radców Prawnych — Rzeszów, która oferuje usługi w prawie lotniczym, budowlanym, handlowym, sportowym, cywilnym i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *