Wyróżnione

Psychoterapia indywidualna – dla kogo?

Chodzenie do psychologa jest w pewnym sensie tematem tabu. Przyzwyczailiśmy się, że do psychologa chodzą jedynie ludzie z różnymi zaburzeniami lub problemami, jednak nie do końca tak jest. Psycholog pomaga nam lepiej poznać siebie, mieć lepszy wgląd w schematy swojego myślenia i postępowania, zrozumieć swoje reakcje. Psychoterapia może nam pomóc w rozwoju osobistym.

pomoc psychologiczna

Psychoterapia indywidualna

Na psychoterapie możemy udać się z wielu powodów, jeżeli chcemy pozbyć się jakiegoś nałogu, np. alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, albo cierpimy na depresję bądź nie radzimy sobie z jakimiś emocjami, to psychoterapia jest dla nas. Warto pamiętać, że do psychologa możemy iść nie tylko, wtedy gdy czujemy się źle, ale również, gdy chcemy polepszyć nasz standard życia i skupić się na rozwoju osobistym. Psychologia pozytywna skupia się na samopoczuciu i szczęściu człowieka.
Jest to dość nowy nurt w psychologii, ale warto się z nim zaznajomić. Zmienia to podejście do psychologii, która do tej pory kojarzyła nam się z radzeniem sobie z problemami, zaburzeniami itp.

Ile trwa psychoterapia?

Wizyta u psychologa trwa zwykle około godziny, zwykle spotkania odbywają się raz w tygodniu, chociaż może się zdarzyć sytuacja, że wizyty będą odbywały się w większym bądź mniejszym odstępie czasowym. Długość terapii to sprawa bardzo indywidualna, nie można jednoznacznie określić, ile średnio powinna trwać terapia. Uzależnione jest to od problemu, z którym musimy się uporać, oraz jego zaawansowania.

psychoterapia

Gdzie udać się na terapię?

Wybór dobrego psychologa bądź psychoterapeuty jest bardzo ważnym elementem. Musimy znaleźć osobę, która podejdzie do naszego problemu poważnie. Nie zniechęcajmy się, jeżeli psycholog, którego wybierzemy, nie sprosta naszym oczekiwaniom. Jeżeli szukamy pomocy psychologa w Rzeszowie, to mogę polecić gabinety psychoterapii Intellego. Zespół psychologów tam zatrudnionych skupia się na wielu aspektach psychoterapii oraz oferują pomoc w wielu dziedzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *