KobietaModaNa czasieWyróżnione

Manicure hybrydowy czy tradycyjny? Plusy i minusy

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Perfekcyjnie pomalowane paznokcie sprawiają, że nasze dłonie prezentują się pięknie i czujemy się bardziej pewne siebie. Na jaki rodzaj manicure się zdecydować? 

Najczęściej wykonuje się manicure tradycyjny i hybrydowy. Obie techniki posiadają swoje wady i zalety. Różnią się przede wszystkim czasem wykonywania i trwałością.

Manicure tradycyjny – u kogo się sprawdzi?

Dla dziewczyn, które dopiero zaczynają swoją przygodę z malowaniem paznokci zdecydowanie łatwiejszą wersją będzie manicure tradycyjny. Jest to też doskonała opcja dla kobiet lubiących często zmieniać kolor na paznokciach, gdyż trwałość tradycyjnego lakieru wynosi około 5 dni. Czas malowania paznokci lakierem tradycyjnym, jak również jego usunięcie jest bardzo szybkie. Manicure tradycyjny jest zalecany dla dziewczyn, których płytka paznokcia jest słaba i zniszczona, gdyż klasyczny lakier nie jest inwazyjny.

lakiery do manicure

Manicure hybrydowy – jak się go wykonuje?

Do wykonania manicure hybrydowego potrzebne jest nałożenie kilku warstw produktów: bazy, lakieru hybrydowego oraz topu. Potrzebna jest również specjalna lampa UV, aby utwardzić lakier. Czas wykonania manicure hybrydowego zwykle trwa około godziny. Dużo zależy od tego na jakie zdobienie się zdecydujesz – im bardziej skomplikowane, tym bardziej czasochłonne będzie jego wykonanie. Wbrew pozorom aby cieszyć się manicure hybrydowym wcale nie musimy wydawać fortuny na zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Przy odrobinie wprawy możemy wykonać go też samodzielnie w domu.

Plusy i minusy manicure hybrydowego

Plusy:

  • duża trwałość lakieru, bez odprysków, rys,
  • dodatkowe wzmocnienie płytki paznokcia przed uszkodzeniami,
  • duży wybór kolorów i możliwości zdobień,
  • hybrydy ułatwiają zapuszczanie paznokci,
  • możliwość noszenia lakieru hybrydowego aż do 2 tygodni.

Minusy:

  • już po tygodniu pojawia się odrost, który nie wygląda estetycznie, szczególnie przy ciemnym kolorze lakieru,
  • koszt (manicure hybrydowy jest dużo droższy od tradycyjnego),
  • czas wykonania jest o wiele dłuższy niż przy tradycyjnym manicure,
  • nieprawidłowe usuwanie lakieru hybrydowego może zniszczyć płytkę paznokcia,
  • możliwość wystąpienia uczulenia na pewne składniki lakieru.

Potrzebujesz lakierów lub akcesoriów do wykonywania manicure? Renomowane kosmetyki / lakiery / sprzęt znajdziesz w hurtowniach współpracujących z marką.

Redaktor Paulina

25 lat w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *