ImprezyKobietaSpołecznośćWyróżnione

Zawód hostessy

Hostessa to osoba, która swoją postawą promuje wszelakie imprezy. Osoby pracujące w tej branży zatrudniane są na różnego rodzaju targi, wystawy i eventy. Hostessa to młoda kobieta, która jest zawsze uśmiechnięta i swoją urodą oraz charakterem przyciąga klientów.

Jak wygląda praca hostessy?

Praca hostessy polega przede wszystkim na reprezentowaniu produktów, a także marek i firm. Obowiązkiem osoby trudniącej się w tym zawodzie jest obsługa klienta i dbanie o wizualny wygląd stoiska. Hostessa reklamuje produkty, rozdaje ulotki, zachęca do brania udziału w konkursach, zabawia gości luźnymi rozmowami. Jej głównym zadaniem jest promocja marki czy usługi.

Taka praca wcale nie jest tak łatwa, na jaką wygląda. Od hostess wymaga się przede wszystkim umiejętności nawiązywania kontaktów oraz komunikatywności. Rolą hostessy jest nie tylko opowiadanie o samym produkcie, aby przede wszystkim bycie wizytówką danej marki. Często wymaga to spędzenia wielu godzin w pozycji stojącej. Wręcz wymagane jest założenie szpilek, co obciąża kręgosłup i prowadzi do szybkiego zmęczenia.

Hostessa powinna znać język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym, aby promowanie marki lub produktu było skuteczne. Pracownica musi również posiadać wiedzę na temat reprezentowanych usług i potrafić przedstawić ją zarówno ojczystym, jak i zagranicznym klientom.

Jak zostać hostessą?

Aby zostać hostessą nie potrzebujemy specjalnego wykształcenia. Głównym wymogiem jest komunikatywność i wysoka kultura osobista. Osoby, które chcą zatrudnić hostessę, zwracają uwagę na jej wygląd. Nie musimy mieć 170 cm wzrostu, ale ważne jest, aby być zadbanym, eleganckim i swoim wyglądem oraz charakterem przyciągać klientów.

Zarobki

Wysokość wynagrodzenia hostessy zależna jest od wydarzenia, które obsługuje. Zazwyczaj jest to praca dorywcza. Jednak niektóre dziewczyny mają tak dużo zleceń, że ciężko jest im podjąć pracę zawodową.

Należy pamiętać, że ta praca nie będzie trwać wiecznie, ponieważ jest to głównie domena młodych dziewczyn. Zarobki hostessy zaczynają się średnio od 15 zł na godzinę. Zdarza się, że ustalana jest konkretna stawka za obsługę wydarzenia. W internecie można znaleźć informację, że dobra hostessa może zarobić od 2500 zł do 5000 zł miesięcznie.

Hostessa do wynajęcia

Dekalog hostessy doskonałej

Idealna hostessa wie dla kogo pracuje, jakie ma obowiązki i w jaki sposób ma je realizować. Dekalog hostessy to zbiór cech i zachowań istotnych w tej branży.

  1. Analizuj ogłoszenia
  2. Bądź punktualna
  3. Dbaj o strój
  4. Nie grymaś
  5. Dbaj o higienę
  6. Nie pal papierosów
  7. Schowaj telefon
  8. Nie nadużywaj przerw
  9. Nie rozmawiaj o wynagrodzeniu
  10. Dbaj o swoją reputację

Stosując się do powyższych punktów, każdy pracodawca będzie z nas zadowolony.

Jak zacząć?

Najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się do agencji hostess. Strefa hostess to sposób na sukces. Do takiej firmy zgłaszają się klienci i zatrudniają dziewczyny do obsługi targów, wystaw, eventów. Firma przygotuje nas do zawodu i sprawi, iż nasza praca będzie efektywniejsza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *