BiznesInternetNa czasie

Sprzedaż na Allegro czy własny sklep internetowy?

Planujesz otwarcie własnego sklepu internetowego? Chcesz zaistnieć na rynku wirtualnym, w sieci Internet? Nie wiesz co wybrać? Własny sklep internetowy i praca nad własną marką, czy może sprzedaż na Allegro? Co przyniesie ci największe korzyści i jak do tego dojść?

Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule. Zaczynamy.

Kiedy planujemy rozpoczęcie sprzedaży w sieci, jednym z pierwszych pytań, jakie sobie zadajemy to, na jaką platformę się zdecydować? Czy wybierzemy najbardziej popularny serwis aukcyjny w Polsce, czyli Allegro, a może lepiej stworzyć własny sklep internetowy i prowadzić sprzedaż pod własną marką? Jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Allegro jest serwisem niezwykle popularnym z dużą bazą użytkowników, z drugiej strony sprzedaż pod własną marką nie ogranicza nas od działania serwisu i mamy pełną wolność działań. Ten artykuł ma na celu pomóc Ci w decyzji i osiągnięciu zamierzonego celu.

Zakupy online

Sprzedaż na Allegro

Wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie swojej działalności na Allegro, głównie ze względu na to, że na start mają możliwość dotarcia, do naprawdę dużej liczby potencjalnych klientów. Jesteśmy bardzo mocno uzależnieni od konkurencji, a główną wartością, jaką możemy się wyróżnić na tle innych to cena za produkt. Przez co nie możemy nastawiać się na początku na duże zyski. Dodając do tego, że produkty przez nas oferowane są popularne i konkurencja jest, delikatnie mówiąc duża, to sprzedanie czegokolwiek graniczy prawie z cudem. Przez co możemy mieć problemy z naszą płynnością finansową. Allegro to nie jedyny gracz na rynku e-handlu, coraz bardziej popularne robią się zakupy na Amazonie Czy Aliexpress ze względu na dużą bazę produktów i korzystne ceny. Fakt, czas oczekiwania na przesyłkę bywa różny, ale dla naszego artykułu skupmy się na cenie. Warto jednak pamiętać, że prowadzenie sklepu na Allegro jest łatwiejsze niż własnej marki, a start nie wiąże się z dużymi kosztami.

A może własna marka i własny e-sklep?

Praca nad swoją marką jest trudna i wiąże się z dużym wysiłkiem. Wybierając tę ścieżkę, musimy stanąć przed kilkoma ważnymi decyzjami, takimi jak wybór trafnej domeny, usługi hostingowej, czy wybór firmy, która stworzy dla nas cały sklep (warto powierzyć to specjaliście). Kiedy już będziemy mieli naszą stronę ze sklepem, warto zabrać się za marketing. Prowadzenie fanpage na Facebooku, współpraca z blogerami, umiejętne pozycjonowanie naszej strony w wynikach wyszukiwania tak, aby potencjalny klient, szukając konkretnego produktu, trafiał właśnie na nasz sklep. Form reklamy w Internecie jest naprawdę wiele, o czym już pisaliśmy na łamach naszego serwisu. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą własny sklep? Brak ograniczeń i prowizji od sprzedaży, jesteśmy w pełni niezależni i to my kreujemy swoją markę. No i nie musimy się ograniczać tylko na rynek Polski, możemy świadczyć sprzedaż na przykład na terenie całej Europy. Duża baza klientów, nasza fachowość, mogą sprawić, że staniemy się specjalistą w naszej branży i to my będziemy polecani wśród klientów.

Więc co wybrać?

Z artykułu można wywnioskować, że sprzedaż na Allegro jest, jednym słowem nieopłacalna i lepiej dać sobie z nią spokój, ale tak nie jest, ona też może przynosić dochody. Jeżeli tylko zostaniemy zauważenie spośród innych sprzedających. Jak zwykle świetne rezultaty może przynieść połączenie opcji, na przykład prowadząc własny sklep internetowy oraz sprzedaż za pośrednictwem Allegro, będziemy mogli budować własną markę a przy okazji trafiać do tych, którzy szukają jakiegoś przedmiotu poprzez serwis Allegro. Więc może, zamiast walczyć z konkurencją na Allegro, powalczmy o własny interes, aby stać się zaufaną i sprawdzoną marką, która będzie przyciągać nowych klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *